تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۰۵:۰۷ کد مطلب 102048

موسس جنبش ضد اسلامی پگیدا در دادگاه محکوم شد

دادگاهی در آلمان موسس جنبش ضد اسلامی پگیدا را به دلیل نشر سخنان تحریک آمیز علیه مهاجران به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.  به گزارش مشرق، دادگاه شهر درسدن در شرق آلمان روز سه شنبه اعلام کرد لوتز باخمن به دلیل «آشغال و حیوان» خواندن خارجی‌ها ملزم به پرداخت ۹ هزار و ۶۰۰ یورو (۱۱ […]

دادگاهی در آلمان موسس جنبش ضد اسلامی پگیدا را به دلیل نشر سخنان تحریک آمیز علیه مهاجران به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

 به گزارش مشرق، دادگاه شهر درسدن در شرق آلمان روز سه شنبه اعلام کرد لوتز باخمن به دلیل «آشغال و حیوان» خواندن خارجی‌ها ملزم به پرداخت ۹ هزار و ۶۰۰ یورو (۱۱ هزار دلار) است.

دادستان درسدن می‌گوید هدف باخمن از نگارش پیام‌هایی که در سپتامبر ۲۰۱۴ (حدود شهریور ۱۳۹۳) در فیس‌بوک منتشر کرده، تحریک آلمانی‌‎ها علیه پناهجویان بوده است.

گروه ضد اسلامی و راست‌افراطیِ پگیدا در طول سال گذشته بارها به سازماندهی تظاهرات و تجمعاتی علیه حضور پناهجویان در آلمان و اروپا و سیاست درهای باز آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در قبال پناهجویان پرداخته است.

پگیدا مخفف عبارت آلمانی «اروپاییان میهن‌پرست علیه اسلامی‌شدن غرب» است. این جنبش اکتبر ۲۰۱۴ در درسدن، در شرق آلمان تشکیل شد و از آن زمان، طرفداران این جنبش، دوشنبه هر هفته در این شهر راه‌پیمایی شبانه برگزار می‌کنند.  

باخمن ادعا می‌کند که محاکمۀ وی «صرفاً با انگیزۀ سیاسی» صورت می‌گیرد و مقامات قصد دارند وی و جنبش پگیدا را بی‌اعتبار کنند. این نخستین باری نیست که جنبش مزبور رسوایی به بار می‌آورد.

باخمن پیشتر نیز در پی انتشار عکسی از خودش با شمایل هیتلر خشم عمومی را برانگیخت و این موضوع سبب کناره‌گیری وی از رهبری این گروه شد.

منبع: پرس تی وی

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: