تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۰۶:۴۴ کد مطلب 102067

وزیر خارجه کانادا قطع رابطه با ایران را اشتباه خواند

‘استفان دیون’ وزیر امور خارجه کانادا گفته است که تعطیلی سفارت این کشور در تهران و قطع رابطه دیپلماتیک با ایران از سوی دولت پیشین کانادا، اشتباه بوده است.  به گزارش مشرق، رسانه های غربی به نقل از روزنامه نشنال پست از قول آقای دیون اعلام کردند که با تعطیل شدن سفارت کانادا در ایران، […]

‘استفان دیون’ وزیر امور خارجه کانادا گفته است که تعطیلی سفارت این کشور در تهران و قطع رابطه دیپلماتیک با ایران از سوی دولت پیشین کانادا، اشتباه بوده است.

 به گزارش مشرق، رسانه های غربی به نقل از روزنامه نشنال پست از قول آقای دیون اعلام کردند که با تعطیل شدن سفارت کانادا در ایران، کشورش قادر نبوده از منافع خود و همپیمانانش، خانواده های کانادایی و ایرانیان دارای تابعیت کانادا را در ایران محافظت کند.

دولت پیشین کانادا که موضعی سرسخت در برابر ایران داشت، اواخر تابستان سال ۱۳۹۱ اعلام کرد که ‘روابط دیپلماتیک بین کانادا و ایران به حالت تعلیق درآمده است.’

از آن زمان تاکنون روابط دیپلماتیک ایران و کانادا قطع بوده اما با روی کار آمدن دولت تازه کانادا به نخست‌ وزیری ‘جاستین ترودو’ و اعلام توافق جامع اتمی ایران با قدرت های جهانی، کانادا موضع ملایم‌تری در قبال ایران گرفته است.

ایران اخیرا تایید کرده که ‘اولین دور مذاکرات نمایندگان ایران و کانادا’ در چارچوب روابط دوجانبه در نیویورک برگزار شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: