تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۰۶:۵۸ کد مطلب 102073

فینال ۲۰۱۴ لیگ قهرمانان تکرار می‌شود؟

رئال مادرید با حذف منچسترسیتی می‌تواند فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۴ در لیون را تکرار کند.  به گزارش مشرق، آخرین دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان در سانتیاگو برنابئو بین دو تیم رئال مادرید و منچسترسیتی برگزار می‌شود. دیدار رفت بدون گل در الاتحاد به پایان رسید. مادرید با اتکا به بیست و هفتمین […]

رئال مادرید با حذف منچسترسیتی می‌تواند فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۴ در لیون را تکرار کند.

 به گزارش مشرق، آخرین دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان در سانتیاگو برنابئو بین دو تیم رئال مادرید و منچسترسیتی برگزار می‌شود. دیدار رفت بدون گل در الاتحاد به پایان رسید. مادرید با اتکا به بیست و هفتمین تجربه‌اش در این مرحله می‌خواهد سیتی را که برای اولین بار به نیمه نهایی راه یافته است را کنار بزند. این تیم ۱۳ بار به فینال راه یافته و ۱۳ بار از صعود به این مرحله باز مانده است.

مادرید برای ششمین سال پیاپی در نیمه نهایی حضور یافته است. اما در پنج نیمه نهایی حذف شده است. در این بازی‌ها چهار پیروزی یک تساوی در خانه کسب کرد و تنها شکست این تیم در فصل ۱۱-۲۰۱۰ برابر بارسلونا روی داده است. آن‌ها در پنج بازی خانگی این فصل لیگ قهرمانان پنج پیروزی کسب کردند، ۱۸ گل به ثمر رساندند و هیچ تیمی نتوانست دروازه‌شان را در سانتیاگو برنابئو باز کند. آمار تیم اسپانیایی برابر تیم‌های انگلیسی نیز خوب است. در ۹ بازی آخر خود برابر این تیم‌ها مغلوب نشدند. در بازی‌های حذفی نیز سهم مادرید هفت پیروزی و چهار شکست است. در دو بازی آخر خانگی خود برابر تیم‌های حاضر در لیگ برتر انگلیس مغلوب شده‌اند. مادرید در فصل ۲۰۰۶ -۲۰۰۵۵ با یک گل از آرسنال شکست خورد و در فصل ۲۰۰۹ -۲۰۰۸ لیورپول برابر این تیم در برنابئو به پیروزی دست یافت.

سفیدپوشان در ۲۳ بازی که دیدار رفت را به عنوان تیم مهمان بدون گل به پایان رساندند، تنها یک بار شکست خوردند. این اتفاق برابر اسپارتاک مسکو در مرحله یک چهارم نهایی افتاد. دیدار برگشت سه بر یک به اتمام رسید. در مقابل سیتی پس از شکست دیناموکیف به اولین پیروزی خود در مرحله حذفی دست یافت. سیتی در سه از بازی از پنج بازی خارج از خانه‌اش در این فصل را با پیروزی پشت سر گذاشت و تنها شکست این تیم برابر یوونتوس اتفاق افتاد. آن‌ها با یک گل مغلوب تیم ایتالیایی شدند. آمار سیتی برابر تیم‌های اسپانیایی در بازی‌های بیرون از خانه دو پیروزی، یک تساوی و پنج شکست است. در دو دیدار رفت و برگشت مرحله حذفی یک پیروزی و سه شکست را به ثبت رساندند. این تیم در بازی‌های خانگی که بدون گل پایان یافته تاکنون پنج بار حذف شده است.

مادرید پس از پیروزی یک بر صر برابر رئال سوسیداد در هفته سی و ششم لالیگا به دهمین برد پیاپی خود در این لیگ دست یافت. آن‌ها امشب در نبود کریم بنزما برابر سیتی قرار می‌گیرند که رکورد هشت بازی بدون شکست‌شان در این هفته با باخت چهار بر دو برابر ساتهمپتون شکسته شد. حضور کریستیانو رونالدو در این بازی هنوز مشخص نیست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: