تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۳:۳۳ کد مطلب 102183

درهای شهر آفتاب به روی علاقمندان کتاب باز شد

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از صبح امروز به مدت ۱۰ روز برپا خواهد بود و علاقه‌مندان به کتاب می توانند با حضور در شهر آفتاب از این نمایشگاه بازدید کنند.  به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، با گشایش درهای شهرآفتاب به روی علاقه‌مندان به کتاب، بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رسما […]

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از صبح امروز به مدت ۱۰ روز برپا خواهد بود و علاقه‌مندان به کتاب می توانند با حضور در شهر آفتاب از این نمایشگاه بازدید کنند.

 به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، با گشایش درهای شهرآفتاب به روی علاقه‌مندان به کتاب، بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رسما آغاز به کار کرد. این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ عصر از امروز تا ۲۵ اردیبهشت برپاست.

بر اساس این گزارش، در مراسم افتتاحیه شهرآفتاب که روز گذشته برگزاری شد دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور فرهنگی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، سید عباس صالحی رئیس بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، جمعی از مسئولان کشوری، ناشران و اهالی رسانه حضور داشتند.

در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران در بخش ناشران داخلی تعداد یک هزار و ۴۲۳ ناشر در بخش عمومی، ۵۱۲ ناشر در بخش دانشگاهی، ۳۲۴ ناشر در بخش کودک و نوجوان و ۱۳۶ ناشر در بخش آموزشی حضور دارند. در بخش بین‌الملل نیز ۴۶ متقاضی موزع کتاب‌های لاتین و ۸۴ متقاضی موزع کتاب‌های عربی ثبت شده است؛ این میزان علاوه بر ناشرانی است که در بخش بین‌الملل ثبت نام کرده‌اند.

گفتنی است امسال تعداد ۱۱۸ هزار عنوان کتاب انگلیسی در نمایشگاه عرضه می‌شود که عمده آنها در حوزه علوم انسانی نوشته شده‌اند. براساس آمارهای اعلام شده در بخش علوم انسانی ۴۲ هزار عنوان، در بخش هنر ۳۱ هزار عنوان، در بخش فنی و مهندسی نیز ۱۴ هزار عنوان بیشترین تعداد کتاب‌ها را به ترتیب به خود اختصاص داده‌اند.

در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران ناشران بزرگی از سوریه و مصر نیز حضور دارند. البته مهمان‌ ویژه نمایشگاه امسال «روسیه» است که با تدارک ویژه به تهران آمده است و هیاتی از نویسندگان و متفکران این کشور در نشست‌هایی به معرفی آثار روسیه می‌پردازند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

ساعت برگزاری نمایشگاه کتاب طبق اعلام از ۱۰ صبح تا ۲۰ عصر خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: