تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۶ کد مطلب 102193

واکنش شورای امنیت به جنایات حلب

تروریست‌ها در ادامه حمله به مواضع ارتش سوریه و استفاده از سپر انسانی برای جلوگیری از پاتک نیروهای ارتش در حلب، امروز یک بیمارستان را منفجر کردند که شورای امنیت هم آن را محکوم کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای، حمله به مراکز درمانی […]

تروریست‌ها در ادامه حمله به مواضع ارتش سوریه و استفاده از سپر انسانی برای جلوگیری از پاتک نیروهای ارتش در حلب، امروز یک بیمارستان را منفجر کردند که شورای امنیت هم آن را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای، حمله به مراکز درمانی شهر حلب و کشتار بیماران و کادر درمانی را محکوم کرد.
 
امروز تروریست‌های سوریه، با بمب‌های دست‌ساز به یک بیمارستان حمله کردند، بر اساس اعلام منابع سوری در این حمله ۲۵ نفر کشته شده‌اند؛ ۱۷ نفر از این میان، کادر درمانی و مجروحان بستری در بیمارستان بوده‌اند.
 
«بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل هم از سازمان ملل خواست که «کاری بیشتر از محکومیت» انجام دهد.
 
بر اساس کنوانسیون‌های بین‌المللی، در میادین نبرد، خبرنگاران و کادر درمانی میبایست از حملات مصون بمانند.
 
تروریست‌های سوری پس از شروع آتش‌بس در کشور و تمرکز ارتش بر آزادسازی شهر تاریخی پالمیرا، در جنوب حلب به مواضع ارتش حمله کردند؛ حمله‌ای وسیع که به کشته شدن ۶ مستشار نظامی از رنجرهای کلاه‌سبز تیپ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد ارتش جمهوری اسلامی ایران انجامید.
 
ارتش سوریه حالا در محور حساس حلب که با آزادی «نبل‌الزهراء» دیگر مسیر اتصال شمال و جنوب نیست، برای حفظ زمین‌های آزاد شده در حال جنگ با تروریست‌هاست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: