تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۵ کد مطلب 102207

دزد ها موشک پاتریوت کویت را از کار انداختند

رسانه های گروهی محلی کویت اعلام کردند که سامانه موشکی پیشرفته پاتریوت این کشور پس از اینکه کابل های برق اصلی تغذیه کننده آن توسط دزدها به سرقت رفت ٬ از کار افتاد. به گزارش مشرق، روزنامه کویتی “الرای” به نقل از منابع مطلع در وزارت آب وبرق کویت نوشت : پس از کشف این […]

رسانه های گروهی محلی کویت اعلام کردند که سامانه موشکی پیشرفته پاتریوت این کشور پس از اینکه کابل های برق اصلی تغذیه کننده آن توسط دزدها به سرقت رفت ٬ از کار افتاد.

دزد ها موشک پاتریوت کویت را از کار انداختندبه گزارش مشرق، روزنامه کویتی “الرای” به نقل از منابع مطلع در وزارت آب وبرق کویت نوشت : پس از کشف این سرقت ٬ نیروهای ذیربط وارد عمل شد تا مشکل مزبور را رفع کند.

این منابع افزودند : کابل های اصلی برق سرقت شده این سامانه موشکی، برق مورد نیاز آتشبارهای آن را تامین می کرد وتا انجام تعمیرات لازم ٬ از ژنراتور برای تامین برق این آتشبارها استفاده می شود.

مقام های وزارت دفاع کویت هنوز واکنشی نسبت به این اتفاق بی سابقه که یکی از مهم ترین سامانه های دفاعی در این کشور را از کار انداخته است ٬ نشان نداده اند.

پدیده سرقت کابل در کویت یک امرعادی است و تلاش دولت این کشور در سال های گذشته برای مقابله با این پدیده که درآمد زیادی برای دزدها دارد ٬ بی نتیجه بوده است.

وزارت آب وبرق کویت در نظر دارد برای مقابله با این سرقت ها ٬ بر روی تیرهای برق دوربین نصب کند تا به هنگام سرقت تصاویر دزدها وهشدار سرقت برای پلیس ارسال شود.

این وزارتخانه همچنین پیشنهاد کرده است به جای تیر های چراغ برق چوبی، تیرهای آهنی نصب شود تا دزدها نتوانند در مناطق دور دست وخالی از سکنه به راحتی سیم های برق را بدزدند.

ام‌آی‌ام-۱۰۴ پاتریوت ٬ یک سیستم دفاع هوایی موشکی است که توانایی مقابله با موشک‌های بالستیک تاکتیکی، موشک‌های کروز، و هواگردهای دشمن را در تمامی شرایط آب و هوایی و در هر ارتفاعی داراست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: