تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۴:۴۰ کد مطلب 102237

توافق‌برقی ایران با شرکت‌های کره‌ای

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: بر اساس توافق های صورت گرفته شرکت‌های کره‌ای تا حدود ۱۰ میلیارد دلار می‌توانند در زمینه‌ی استفاده از خدمات فنی – مهندسی در شبکه انتقال و توزیع سرمایه‌گذاری داشته باشند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، هوشنگ فلاحتیان در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه شرکت […]

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: بر اساس توافق های صورت گرفته شرکت‌های کره‌ای تا حدود ۱۰ میلیارد دلار می‌توانند در زمینه‌ی استفاده از خدمات فنی – مهندسی در شبکه انتقال و توزیع سرمایه‌گذاری داشته باشند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، هوشنگ فلاحتیان در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه شرکت توانیر با شرکت کره‌ای کپکو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر در ایران ۳۳ میلیون مشترک برق وجود دارد و براساس تفاهم‌های صورت گرفته با شرکت کپکو قرار است که در قالب یک برنامه مشخص نسبت به تبدیل کنتورهای معمولی با کنتورهای هوشمند اقدام کنیم.

وی افزود: اولویت آغاز این کار برای تعویض و لوازم مشترکینی است که بیشترین مصرف برق را دارند و یا به عبارتی مشترکینی که ۳۰ کیلووات و یا بیشتر از این میزان مصرف می‌کنند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه در قالب این برنامه‌ریزی در نظر داریم چند پروژه پایلوت را به همراه شرکت کره‌ای به انجام برسانیم، گفت: پس از بررسی‌های همه‌جانبه این طرح را به صورت وسیع‌تر و با استفاده از فاینانس از سوی شرکت کره‌ای به اجرا می رسانیم.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۶ میلادی در نظر داریم این پروژه‌های پایلوت را اجرایی کنیم و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است که در سال ۲۰۱۷ با توجه به نتایج حاصل شده، کار تعویض کنتورها را انجام دهیم.

فلاحتیان با اشاره به اینکه امروز ایران و کره جنوبی توافق های متعددی در زمینه برق داشته اند، گفت: تفاهم‌نامه ای برای احداث ۱۵۰۰ مگاوات نیروگاه با سه شرکت کره‌ای به صورت جداگانه به امضا رسید.

وی افزود: در نشست امروز در زمینه‌ی بحث‌های افزایش راندمان نیز با شرکت‌های کره‌ای تفاهم‌نامه امضاء شده؛ همچنین در خصوص پروژه‌های مربوط به توزیع برق که مربوط به کنتورهای گسترده می‌شود و پروژه‌های مربوط به کاهش تلفات شبکه برق نیز تفاهم‌نامه‌هایی به امضاء رسید.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی خاطرنشان کرد: بر اساس توافق های صورت گرفته شرکت‌های کره‌ای تا حدود ۱۰ میلیارد دلار می‌توانند در زمینه‌ی استفاده از خدمات فنی – مهندسی در شبکه انتقال و توزیع سرمایه‌گذاری داشته باشند و زمینه انجام این پروژه‌ها در حال حاضر فراهم شده و تلاش ما براین است که با خط اعتباری کره جنوبی‌ پروژه‌ها را راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر عدد تلفات شبکه برق کره جنوبی پنج درصد است که ما امیدواریم با استفاده از تجربیاتی که شرکت‌های کره‌ای اخذ کرده‌اند بتوانیم تلفات برق ایران را کاهش دهیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: