تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۴:۴۷ کد مطلب 102248

ارتباط فتنه ۸۸ با تحریم‌های آمریکا

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز فاش کرد فتنه ۸۸ عامل اصلی تشویق کاخ سفید برای تحریم های کم سابقه علیه ایران بود. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از صداوسیما، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در پایگاه اینترنتی خود در تحلیلی به قلم مارک لاندر با اشاره به تاریخچه اعمال تحریمهای آمریکا علیه ایران و مذاکرات هسته ای […]

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز فاش کرد فتنه ۸۸ عامل اصلی تشویق کاخ سفید برای تحریم های کم سابقه علیه ایران بود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از صداوسیما، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در پایگاه اینترنتی خود در تحلیلی به قلم مارک لاندر با اشاره به تاریخچه اعمال تحریمهای آمریکا علیه ایران و مذاکرات هسته ای به مرور سفر گذشته هیلاری کلینتون و مشاوران وی به عمان و تلاش های آنها برای پیدا کردن کانالهایی برای مذاکره با ایران پرداخت و نوشت کلینتون دنیس راس مشاور ویژه خود را در سال ۲۰۰۹ مکلف کرد با مقامات عمانی درباره چگونگی مذاکره با ایران دیدار و گفتگو کند. اما چند هفته بعد اعتراضات ضد دولتی در ایران کاخ سفید را واداشت تا به جای تعامل با ایران، راهبرد فشار را پیگیری کند. کلینتون در آن زمان با چین و دیگر کشورها در شورای امنیت سازمان ملل برای تحریم ایران لابی کرد.

این نشریه با اشاره به تردید های کلینتون برای مذاکرات افزود حامیان کلینتون می گویند بی اعتمادی وی به ایران موجّه بود و موفقیت وی در اعمال تحریم ها، او را به بهترین نامزد برای مدیریت مرحله بعدی یعنی توافق هسته ای تبدیل کرد .

اذعان نیویورک تایمز به ارتباط فتنه 88 با تحریمهای آمریکا

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: