تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۴:۵۹ کد مطلب 102268

پیروزی ساندرز بر کلینتون در ایندیانا

رقابت های درون حزبی دموکرات های آمریکا برای انتخاب نامزد برتر در انتخابات ریاست جمهوری، در ایالت ایندیانا با پیروزی غیر قابل پیشی بینی سناتور «برنی ساندرز» همراه بود. به گزارش مشرق به نقل از آسوشیتدپرس، در رقابت های شب گذشته ساندرز به پیروزی غیر قابل پیش بینی دست یافت و در حالیکه نظرسنجی ها […]

رقابت های درون حزبی دموکرات های آمریکا برای انتخاب نامزد برتر در انتخابات ریاست جمهوری، در ایالت ایندیانا با پیروزی غیر قابل پیشی بینی سناتور «برنی ساندرز» همراه بود.

به گزارش مشرق به نقل از آسوشیتدپرس، در رقابت های شب گذشته ساندرز به پیروزی غیر قابل پیش بینی دست یافت و در حالیکه نظرسنجی ها از کار راحت «هیلاری کلینتون» در این ایالت حکایت داشتند، سناتور ایالت ورمانت موفق شد در رقابتی نزدیک ۵۳ به ۴۷ درصد وزیر خارجه سابق آمریکا را شکست دهد.
 
با وجود پیروزی اما در تقسیم هیئت های نمایندگی (دلیگیت ها) دو طرف مساوی شدند و هر دو ۴۵ رای به خود اختصاص دادند.
 
با این وضعیت هیلاری کلینتون اگر در تمامی انتخابات مقدماتی بعدی ببازد اما فقط ۱۵.۵ درصد دلیگیت ها را به دست آورد باز هم نامزد نهایی خواهد بود.
 
در حزب دموکرات یکم نامزد باید در مجموع دو هزار ۳۸۳ (۲۳۸۳) دلیگیت بدست بیاورد تا بتواند به عنوان نامزد نهایی این حزب وارد رقابت های ریاست جمهوری شود و کلینتون تا کنون دو هزار و ۲۰۲ رای هیئت نمایندگی و ساندرز یک هزار و ۴۰۰ رای از آرای هیئت نمایندگان ایالت ها را کسب کرده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: