تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۵:۰۹ کد مطلب 102279

مشاور اسد: اردوغان در توهم احیای امپراطوری است

مشاور سیاسی و اطلاع رسانی رئیس جمهور سوریه با اشاره به حمایت‌های سعودی‌ها، قطر و ترکیه از تروریسم گفت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در توهم احیای امپراطوری عثمانی است. به گزارش مشرق به گزارش پایگاه خبری النشره، بثینه شعبان مشاور سیاسی و اطلاع رسانی رئیس جمهور سوریه از نقش قطر و ترکیه در […]

مشاور سیاسی و اطلاع رسانی رئیس جمهور سوریه با اشاره به حمایت‌های سعودی‌ها، قطر و ترکیه از تروریسم گفت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در توهم احیای امپراطوری عثمانی است.

به گزارش مشرق به گزارش پایگاه خبری النشره، بثینه شعبان مشاور سیاسی و اطلاع رسانی رئیس جمهور سوریه از نقش قطر و ترکیه در تشدید درگیری در سوریه به شدت انتقاد و بر همزیستی و عدم تبعیض بین مسلمانان و مسیحیان در کشورش تاکید کرد.

وی گفت: ما بین مسیحی و مسلمان فرق قائل نیستیم و همزیستی مشترک فرهنگ صدها ساله همه سوریها است.

بثینه شعبان گفت: صحبت از مذاهب با اشغالگری آمریکا در عراق آغاز شد که می خواهد اعراب را به طوایف و مذاهب و نژادهای مختلف در راستای خدمت به یهودیت رژیم صهیونیستی و رویاهای توسعه طلبانه‌اش در منطقه تبدیل کند.

وی از “نقش رسانه‌های غربی در تشدید این روند از طریق تکیه به دو شبکه الجزیره و العربیه به عنوان منبع اساسی خبرها انتقاد کرد و از نقش قطر و ترکیه در حمایت از تروریسم و حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست‌های وارد شده به سوریه و توهم رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و داود اوغلو نخست وزیر ترکیه برای بازگرداندن شکوه امپراطوری عثمانی سخن گفت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: