تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۰ کد مطلب 102310

وقتی قهرمان‌بازی با برجام انتظارات را بالا برد!

وقتی قهرمان‌بازی با برجام انتظارات را بالا برد / ظریف در هیبت امیرکبیر و آرش کمانگیر

قهرمان‌بازی با برجام انتظارات را بالا برد/ دروغی که مرعشی بدان اعتراف کرد

«از برجام به اندازه برجام انتظار داشته باشیم»؛ این نکته ظریف سخنان محمدباقر نوبخت، معاون روحانی است. بیش از ۱۰۰ روز از اجرای برجام گذشته و غبار هیجانات نیز از اطراف توافق صورت گرفته کنار رفته است.

حال دولتی‌ها بیان می‌کنند که بایستی به برجام نگاه واقع‌بینانه داشت نه نگاه آرمانی و انتظارات را باید کم کرد. البته این تاج آرمانی را قطعاً جراید و طرفداران برجام بر سر این توافق گذاشته‌اند نه منتقدان.

 به گزارش میدان ۷۲ منتقدان گرچه با اصل برجام و ایجاد توافق مخالف نبوده‌اند بلکه با شرط و شروط آن را پذیرفتند و بسیاری از نقدها به همین موضوع بازمی‌گردد که برجام را باید به‌طور واقع‌بینانه دید؛ نه به‌گونه‌ای که جراید اصلاح‌طلب با قهرمان‌سازی و قهرمان‌بازی و نشان دادن اعضای تیم هسته‌ای کشورمان در هیبت «امیرکبیر»‌ و «آرش کمانگیر» و نشاندن ظریف در جایگاه دکتر مصدق به تصویرسازی کردند و مردم را به ورود به میادین و خیابان‌ها برای شادی بر سر موضوعی که هنوز مشخص نیست چه سرنوشتی دارند برای آن رقم می‌خورد، تشویق کردند.

قهرمان‌بازی با برجام انتظارات را بالا برد/ دروغی که مرعشی بدان اعتراف کردموضوعی که از افرادی چون بهنوش بختیاری بازیگر سینما و تلویزیون که انتقادی نمکین از شادی‌های خیابانی کرد و مورد هتک حرمت طرفداران دولت و برجام قرار گرفت تا کارشناسی همچون پیروز مجتهدزاده بدان پرداخته‌اند.

مجتهدزاده در این باره به‌طور صریح مطرح می‌کند: «نباید دنبال قهرمان‌سازی در سیاست خارجه‌مان باشیم زیرا نتیجه برجام نشان می‌دهد در برخی موارد کوتاهی شده است و هنوز تکلیف ما در قبال بانک‌ها روشن نیست.»

همین‌جاست که محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت با تشریح دستاوردهای برجام،‌ بیان می‌دارد: «درست است تا زمانی که بتوانیم از ثمرات برجام به‌خوبی استفاده کنیم فاصله داریم اما گام به گام از ثمرات آن بهره برده‌ایم. محمدباقر نوبخت به انتقادات درباره دستاوردهای برجام پاسخ داد و گفت: باید از برجام به‌اندازه برجام انتظار داشته باشیم.»

به هر جهت آنچه نشان می‌دهد این حامیان دولت بودند که با بزرگنمایی خواسته‌ها و انتظارات مردم از برجام را بالا بردند و دید قهرمانانه به نتیجه کار تیم هسته‌ای کشورمان بخشیدند که این موضوع سبب شد تا حالا دولت بدون اشاره به کسانی که به این شیوه اقدام کردند، از مردم بخواهد که انتظارات‌شان از برجام را بکاهند. این درحالی است که رئیس‌جمهور اخیرا مطرح کرده که زیبایی‌های تازه‌ای از برجام مشاهده می‌کند.

منبع : مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: