تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۵:۴۲ کد مطلب 102333

رونق بازار گوشی‌های ویندوزی با ارائه ویندوز ۱۰+ نمودار

در هفته‌ای که گذشت، تری مایرسون به شرکای سخت‌افزاری مایکروسافت اعلام کرد که به هیچ عنوان شرکتش سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل را رها نخواهد کرد و برنامه‌هایی را نیز برای آن تدارک دیده که به مرور زمان معرفی خواهند شد.   به گزارش مشرق، مایکروسافت به تازگی ویندوز ۱۰ موبایل را برای کاربران خود منتشر […]

در هفته‌ای که گذشت، تری مایرسون به شرکای سخت‌افزاری مایکروسافت اعلام کرد که به هیچ عنوان شرکتش سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل را رها نخواهد کرد و برنامه‌هایی را نیز برای آن تدارک دیده که به مرور زمان معرفی خواهند شد.

  به گزارش مشرق، مایکروسافت به تازگی ویندوز ۱۰ موبایل را برای کاربران خود منتشر کرده و از طرفی بیلدهای به روز رسانی رداستون را در اختیار اینسایدرها قرار می‌دهد. ویندوز ۱۰ موبایل در مقایسه با ویندوزفون ۸.۱ یک پیشرفت بزرگ محسوب می‌شود و قابلیت‌های بسیار خوبی را به همراه دارد که کاربران را راضی نگه می‌دارند.

با توجه به عرضه شدن نسخه جدید این سیستم‌عامل و بهبود و پیشرفت روز افزون آن، فرصت مناسبی پیش آمده تا افرادی که می‌خواستند یک گوشی ویندوزی را تجربه کنند بالاخره به این پلتفرم مهاجرت کنند.
 
در سال‌های گذشته با توجه به این که ویندوزفون برتری خاصی نسبت به دیگر سیستم‌عامل‌ها نداشت، همواره سهم اندکی از بازار موبایل‌ها را در اختیار داشت، اما گویا با آمدن ویندوز ۱۰ موبایل و همچنین پرچم‌دارهایی که قابلیت‌های ویژه‌ای نظیر کانتینیوم دارند، تعداد کاربران این سیستم‌عامل افزایش یافته است!

طبق جدیدترین گزارشات منتشر شده از سوی Net Market Share، ویندوزفون در ماه آپریل سهمی ۴.۰۳ درصدی از بازار موبایل‌ها را در اختیار داشته که در مقایسه با ماه قبل از آن، یعنی مارچ، در حدود ۱.۴۹ درصد افزایش یافته و به بیشترین مقدار خود در سال‌های اخیر رسیده است.
 

سهم جهانی ویندوزفون به بیشترین میزان خود در چند سال اخیر رسیده است
سهم جهانی ویندوزفون به بیشترین میزان خود در چند سال اخیر رسیده است

همان‌طوری که در نمودارهای بالا می‌بینید در ماه گذشته سهم جهانی ویندوزفون از بازار موبایل‌ها افزایش یافته و به بیشترین میزان خود در سال‌های اخیر رسیده است. شاید بتوان دلیل اصلی این رشد را عرضه نسخه رسمی ویندوز ۱۰ موبایل و همچنین گوشی جدید لومیا ۶۵۰ دانست، البته مشخص نیست که در ماه‌های آینده باز هم این نمودار صعودی خواهد بود یا خیر اما اگر این چنین بوده و نمودار به رشد صعودی خود ادامه دهد، آن‌گاه می‌توان گفت که بالاخره دوران ویندوزفون نیز آغاز شده است.

منبع: وین‌فون

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: