تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۱:۳۱ کد مطلب 102338

میرتاج الدینی: چرخ سانتریفیوژ ایستاد آیا چرخ اقتصاد می‌چرخد؟/ خرازی: مذاکرات قطعنامه ۵۹۸ در دوران بنده انجام گرفت

مناظره سیاسی بین محمدرضا میر تاج الدینی و صادق خرازی در دانشگاه ارومیه برگزار شد که سخنان مشاور رئیس دولت اصلاحات با انتقاد شدید حاضرین در برنامه مواجه شد.

به گزارش میدان ۷۲ دانشگاه ارومیه میزبان مناظره سیاسی بین حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی و صادق خرازی بود که این نشست با حاشیه های بسیاری نیز همراه بود.

نخست آنکه مسئولین دانشگاه مانع از حضور همراهان میرتاج الدینی در سالن همایش شدند در حالی که صادق خرازی به وسیله همراهانش و با اجازه کامل دانشگاه وارد محیط شد. این کار مسئولین دانشگاه تا حدی پیش رفت که دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه نیز پشت درب های مسئولین ماند.

میرتاج الدینی در مناظره :

سه مجلس گذشته برای نظام مشکل زا نبوده است

مجلس پنجم نسبتا راست بود؛ مجلس هفتم و هشتم با دولت تعارضی نداشت در مجلس هشتم روحیه پرسشگری و شدیدترین سوالات از مجلس اصولگرا به دولت اصولگرا وارد شد

الان در یک وضعیت رکود اقتصادی قرار داریم، اقتصاد مقاومتی با متغیر ها و شاخص هایش باید به تولید توجه می کند

فضای آتی مجلس ، در مسائل اقتصادی کمک کار خواهد بود . هیچ جریانی اکثریت کامل در مجلس نشده است. اصلاحات در چند چیز اصلاح نکرده بلکه افساد کرده است .

اصلاح اقتصادی در دوره اصلاحات و کارگزاران انجام نشد بلکه بزرگترین اصلاح اقتصادی توسط دولت اصولگرا انجام گرفت

قدرت شنیدن حرف مخالف باید نهادینه شود. ببینیم در همین ایام اصلاحات ، چه مقدار تحمل شنیدن حرف مخالف را داشت. فضای تخریب توسط اصلاح طلبان به شدت بالا گرفت

خرازی:

اصلاح طلبان بیش از هر جریانی قربانی بی اخلاقی بوده و پایبند به اخلاق است . دوستان شما اخلاق را رعایت نکردند

مدرک و مدرک گرایی در دولت شما به وجود آمد و باعث شد به همه گیر بدهند. این آلودگی سیاسی از دولت خود شما به وجود آمد.

بدترین شعار ها و بد ترین سخنان در دولت احمدی نژاد بود . فراموش کردید خس و خاشاک را چه کسی گفت؟ احمدی نژاد مخالف خودش را بزغاله عنوان کرد. ۸ سال تمام دهان همه را بستید.

اگر مجلس ، مجلس بود باید دولت دهم را استیضاح می کرد . دولت نهم و دهم بیشترین هزینه را به پای ملت نوشت. اگر مذاکرات قطعنامه ۵۹۸ را به یاد بیاورید می بینید در دوران بنده انجام گرفت

کسی که به میر تاج الدینی توهین کند ظلم کرده است. چون میرتاج الدینی با اخلاق است. کسی که در حاکمیت قرار دارد باید بشنود اگر دولت شعار بدهد و عمل نکند به آرمانش پشت کرده است.

میرتاج الدینی:

هر دو جریان باید اخلاق اسلامی در سیاست را پایه گذاری کنیم. کسی بیاید و نظام را متهم به تقلب کند بدتر است یا خس و خاشاک ؟؟

احمدی نژاد درست است که حرفش بد بود ولی خس و خاشاک به کسانی گفته شد که ریختند و فتنه کردند. فردی که رییس جمهور می شود باید مواظب حرفای خودش باشد نه اینکه به آذری ها جک بگوید و بخندد

شما گفتید بداخلاقی نکنید ولی خودتان به دولت نهم بزرگترین افترا را زدید. در هر دولتی ممکن است یک نفر فساد کند که باید محاکمه شود ولی متهم کردن کل دولت بد اخلاقی است. من مدافع مطلق نیستم ولی به احمدی نژاد می گفتند چرا وزیر فلان را معرفی نکردی.

۲۵ سال است می گویند اساسنامه شرکت نفت را بیاورید ولی هیچ دولتی نداده است پس باید کارگزاران و اصلاحات را هم محاکمه کنند که در دوران آنها نیز اساسنامه نوشته نشد، پس باید دولت قبل را برای مسکن مهر بی پناهان ، غنی سازی ۲۰ درصد ۱۹ هزار سانتریفیوژ و… محاکمه کرد؟؟؟ آیا واقعا نباید اینها را دید؟

تا بحال هیچکس رقم درست درآمد ها را نگفته است. همه چیز رسما در دست دولت یازدهم است بیایند و رسما بگویند دولت نهم چقدر درامد داشت. مگر دولت بدون اجازه می تواند پول بردارد؟ همه چیز ثبت و ضبط شده است.

در همین حین یکی از دانشجویان دختری پلاکاردی در نقد عملکرد اصلاح طلبان بلند کرد که اعضای انجمن اسلامی و دانشجویان اصلاح طلب به شدت با وی برخورد کردند که این برخورد ها باعث ایجاد وقفه کوتاهی در برنامه شد

خرازی :

کشور را تا مرز جنگ پیش بردید . دانش هسته ای تا ۲۰ هزار سانتریفیوژ در زمان ما بود

تصرف در بیت المال در دولت شما بود، در مسکن مهر چه اتفاقاتی افتاده است؟

توهین هایی که به امام زمان شد توسط دولت شما بود. باشگاه هسته ای در سال ۲۰۰۴ در شورای حکام تصویب شد تعجب می کنم که شما به نام خود می زنید؟ استعماری که چینی ها به ما داشتند بیش از آمریکایی هاست

در زمان دولت اصلاحات ، حزب الله توانست اسرائیل را از جنوب بیرون کند، در زمان ما هیچ کس نتوانست حزب الله را در گروه های تروریستی قرار دهد. در زمان احمدی نژاد بود که حزب الله در گروه های تروریستی قرار گرفت؛ جناب میرتاج الدینی ! خودتان را از احمدی نژاد کناربکشید .

میرتاج الدینی:

من از کلیت انقلاب و نظام دفاع می کنم؛ همه افراد را با معیارهای رهبری می سنجیم اگر تطبیق کند قبول میکنم .من از کلیت جریان اصولگرا دفاع میکنم

از اطلاعاتتان تعجب می کنم! در دولت اصولگرایی از حزب الله صد در صد حمایت شد. .مقاومت از اول انقلاب آغاز شده اما در دوره اصولگرایی به اوج رسیده انتظار داریم در دوران اصلاحات افول پیدا نکند

در مجلس هفتم ، روحانی دبیر شورای امنیت بود میترال تضمین خواست که دور هسته ای خط قرمز کشیده شود در زمان شما همه مراکز هسته ای پلمپ شد . در سال اول دولت نهم به هزار و در سال دوم به سه هزار و در سال سوم به ۷ هزار رسید که گفتند بی قید و شرط مذاکره کنیم ولی در دولت شما اوباما گفت ایران را متوقف کردیم

در زمان شما ۱۹ هزار سانتریفیوژ به ۶ هزار رسید غنی سازی ۲۰ درصد به ۳ درصد رسید . دولت شما سیمان به قلب راکتور ریخت

خرازی:
تصمیمات ما باید برای منافع ملی باشد؛ نظام ما به فداکاری مردانی است که مشروعیت همه نیروهای انقلابی از آنهاست

کسی که مردم دوستش دارند نباید به خودش و عکسش بی احترامی کرد

میرتاج الدینی:

هسته ای در زمان جریان اصولگرا بود مقصودم کل جریان اصولگرایی است، اگر در مذاکرات از اقتدار وارد نشویم شکست می خوریم. اگر بیست درصد غنی سازی را نداشتیم سه و نیم درصد را نداشتید، چرخ سانتریفیوژ ایستاد آیا چرخ اقتصاد می چرخد؟

در حین سخنرانی صادق خرازی سخنان وی به شدت مورد انتقاد دانشجویان قرار گرفت و حاضرین در سالن سوالاتی از وی کردند که او از پاسخ به آنها اجتناب کرد ، دانشجویان طیف اصلاح طلب نیز به شدت با کسانی که سوال پرسیدند برخورد و به آنها توهین کردند.

با این همه صادق خرازی به بهانه تاخیر پرواز سریعاً از جای خود بلنده شده و حاضر به پاسخ سوالات کتبی و شفاهی دانشجویان نشد.

نکته جالب توجه حضور مدیرکل روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی در کنار صادق خرازی بود که وی را در برنامه جهت دار انجمن اسلامی دانشجویان ایران اسلامی همراهی می کرد.

منبع : آناج

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    این جماعت حتا در مناظرات طراحی شده که مخالفان را راه نمیدهند و جلوی دهان الباقی را هم با بی اخلاقی وگاه ضرب و شتم میگیرند ؛باز هم آسشمان ریسمان بافغی میکنند و آخر کار صحنه را ترک میکنند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: