تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۶:۱۸ کد مطلب 102353

مبعث با رامبدجوان و مهدی پاکدل از رادیو تهران

به گزارش پایگاه ۵۹۸، ویژه برنامه «صبح تهران» با رامبد جوان درباره برنامه خندوانه گفت وگو می کند، مجید اخشابی از  دیگر مهمانان این برنامه است که با ترانه ای با عنوان «حضرت باران» لحظات شادی را برای شنوندگان به ارمغان می آورد. نصرالله عسگری، نیز رباعی در مدح حضرت رسول اکرم محمد مصطفی (ص) […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، ویژه برنامه «صبح تهران» با رامبد جوان درباره برنامه خندوانه گفت وگو می کند، مجید اخشابی از  دیگر مهمانان این برنامه است که با ترانه ای با عنوان «حضرت باران» لحظات شادی را برای شنوندگان به ارمغان می آورد.

نصرالله عسگری، نیز رباعی در مدح حضرت رسول اکرم محمد مصطفی (ص) می خواند، حاج آقا ابوالقاسمی، کارشناس مذهبی برنامه درباره این که چرا مبعث را عید می دانیم، صحبت می کند و محمدرضا حسن بیگی، کارشناس ادبی برنامه در خصوص حضرت محمد (ص) و شعر پارسی می گوید.

مهدی رادفر تهیه کننده، پیمان قریب پناه گوینده و اعظم قربانپور گزارشگر از عواملی هستند که با این برنامه همکاری می کنند.

مهدی پاکدل و مینا ساداتی بازیگران فیلم محمد رسول الله (ص)

 محمد رسول الله (ص) فیلمی در گونه تاریخی است که به کارگردانی مجید مجیدی، داستان زندگی کودکی پیامبر اسلام (ص) را روایت می‌کند. شبکه رادیویی تهران با ویژه برنامه«عیدانه مبعث» از ساعت ۱۰ با مهدی پاکدل در نقش ابوطالب و مینا ساداتی در نقش آمنه مصاحبه می کند.

 گفت وگو با خوانندگانی که اثری از مبعث و حضرت محمد (ص) داشته اند از جمله مجید اخشابی، پیام عزیزی، قاسم رفعتی و حمید فولادی از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.

 نمایش رادیویی «خاستگاه نور» از اشعارعلی موسوی گرمارودی، در رابطه با بعثت نبی اکرم (ص)  پخش و با این شاعر اهل بیت (ع) گفت وگو می شود.

 از دیگر بخش های عیدانه مبعث می توان به زیارتنامه حضرت محمد (ص) و کلام رهبری اشاره کرد.

 علاوه بر این، در بخشی از برنامه واقعه مبعث در شعر و ادب فارسی و بحث فلسفه بعثت با حضور حجت الاسلام سید صالح یاسینی، کارشناس مذهبی برنامه بررسی خواهد شد.

 در بخش «کتاب شناسی» کتاب‌ حدیث نبوی صلی الله علیه و آله نهج الفصاحه معرفی و فلسفه عدد ۴۰ و القاب پیامبرعظیم الشان اسلام (ص) تحلیل و بررسی می شود.

فلسفه کوه، مباحث مبعث و حضرت رسول اکرم (ص) در آیات قرآنی از دیگر بخش های این ویژه برنامه است که به تهیه کنندگی ساناز باقری و اجرای فاطمه نصرآبادی از موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز تقدیم مخاطبان رادیو تهران می شود.

سوگل طهماسبی بازیگر فیلم یوسف پیامبر(ع)

 ویژه برنامه «بخوان» در روز مبعث ساعت ٩تا ١٠ با حضور سوگل طهماسبی بازیگر فیلم یوسف پیامبر(ع) و روزگار قریب و نریمان خواننده روی آنتن می رود.

 از دیگر بخش های این برنامه می توان به مستند قاری و معلم قرآن،آیتم انتخاب نام فرزند، کارشناس مذهبی، آیتم دردانه هر چه دلِ تنگت می خواهد بگو اشاره کرد که به تهیه کنندگی مریم سادات آصفی پخش خواهد شد.

پیام آسمانی

 از دیگر برنامه هایی که ویژه مبعث تدارک دیده شده «پیام آسمانی» است که با بخش های اخلاق، مهربانی، بردباری و صبوری حضرت محمد (ص) و موضوع مبعث پخش می شود. حجت الاسلام شیروانی، کارشناس مذهبی برنامه نیز درباره انتخاب پیامبر اول اسلام و چگونگی برچیده شدن خرافه پرستی صحبت می کند.

پیام آسمانی کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است که به تهیه کنندگی یاسر کطائیان، گویندگی سعیده هاشمی و گزارش هایی از اعظم قربانپور از رادیو تهران روی آنتن می رود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: