تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۶:۲۱ کد مطلب 102367

آموزش دانلود فایل‌های نایاب +عکس

 به گزارش مشرق، در ابتدا بهتر است با مفهوم تورنت آشنا شوید در ساده‌ترین توضیح ممکن می‌توانیم تورنت را یک نوع فایل به حساب بیاوریم. اطلاعاتی در این فایل وجود دارند که به فایل‌ها و فولدار‌هایی  که هم‌اکنون در حال توزیع هستند، مربوط می‌شوند. برای مثال، اگر شما می‌خواهید آخرین نسخه از سیستم‌عامل اوبونتو را […]

 به گزارش مشرق، در ابتدا بهتر است با مفهوم تورنت آشنا شوید در ساده‌ترین توضیح ممکن می‌توانیم تورنت را یک نوع فایل به حساب بیاوریم. اطلاعاتی در این فایل وجود دارند که به فایل‌ها و فولدار‌هایی  که هم‌اکنون در حال توزیع هستند، مربوط می‌شوند.

برای مثال، اگر شما می‌خواهید آخرین نسخه از سیستم‌عامل اوبونتو را دانلود کنید، فایلِ تورنت  اوبونتو حاوی اطلاعاتی درباره فایل‌ها و فولدر‌هایی است که شما برای دانلود اوبونتو به آن‌ها نیاز دارید. فایلِ  تورنت همچنین اطلاعاتی درباره محلی که می‌تواند فایل‌ها و فولدر‌های مربوطه را دریافت کنید، دربردارد.

دیگر اطلاعاتی که در یک فایل چند کیلوبایتی تورنت حضور دارد، مقادیر هش (hash) هستند که برای تایید اطلاعات یک فایل استفاده می‌شوند. برای اطلاعات کامل‌تر در مورد تورنت به این گزارش رجوع کنید. این آموزش به سه بخش «جست‌و‌جو و دریافت فایل تورنت» ، «دریافت و نصب نرم‌افزار دانلود تورنت» و «دانلود» تقسیم می‌شود.

گام اول :جست و جو و دریافت فایل تورنت
 
اگر هنوز تورنت فایل موردنظر خود را دریافت نکرده‌اید، بهتر است به روش زیر عمل کنید؛
 
سایت KickassTorrents بهترین گزینه برای دریافت فایل است. ورود به این سایت از اینجا در دسترس است. توجه داشته‌ باشید که ممکن است هنگام خواندن این مطلب KickassTorrents از این آدرس در دسترس نباشد. در این صورت باید به دنبال آدرس جدید این سایت باشید.
 

چگونه تورنت دانلود کنیم؟ +آموزش

صفحه اول سایت (با توجه به تغییرات احتمالی سایت؛ احتمالاً) مطابق تصویر بالاست. در قسمت جست و جو نام فایل مورد نظر خود را نوشته و کلید اینتر را فشار دهید. ما در اینجا فیلم The revenant را جست و جو کرده‌ایم.
 

چگونه تورنت دانلود کنیم؟ +آموزش

پس از جست و جو صفحه‌ای مانند تصویر بالا ظاهر می‌شود. یکی از اولین تورنت‌ها (بسته به حجم مورد نظر شما) را انتخاب و با کلیک بر روی علامت دانلود که به شکل پیکان سرپایین است و در تصویر نشان داده شده‌است، فایل تورنت را دریافت کنید.

فایلی که دریافت خواهید کرد چند کیلوبایت بوده و دارای پسوند .torrent است. حالا باید نرم‌افزار دانلود تورنت را نصب و اجرا کنید.

گام دوم: دریافت نرم‌افزار دانلود تورنت
 
پیش از هرچیز نیاز به نرم‌افزارهای اختصاصی دانلود تورنت دارید. بهترین و ساده‌ترین نرم‌افزار Utorrent است که باید از این اینجا وارد سایت این نرم‌افزار شوید.
 

چگونه تورنت دانلود کنیم؟ +آموزش

به محض ورود به سایت صفحه‌ای مانند تصویر بالا باز می‌شود که باید بر روی محل نشان داده شده کلیک کنید.
 

چگونه تورنت دانلود کنیم؟ +آموزش

پس از کلیک صفحه‌ای مانند تصویر بالا می‌آید. بر روی محل علامت گذاری شده کلیک کنید. فایل برنامه Utorrent که کمتر از ۲ مگابایت حجم دارد شروع به دانلود می‌شود.
 

چگونه تورنت دانلود کنیم؟ +آموزش

پس از دریافت فایل نصب، برنامه را نصب کنید. در تصویر بالا فایل نصب برنامه و صفحه نصب را مشاهده می‌کنید.

گام سوم : دانلود
 
پس از نصب برنامه را اجرا کنید.
 

چگونه تورنت دانلود کنیم؟ +آموزش

پنجره‌ای مانند تصویر بالا ظاهر می‌شود. بر روی کلید « + » که در تصویر مشخص شده‌است کلیک کنید و فایل تورنتی که از اینترنت دریافت کرده‌اید را باز کنید.
 

چگونه تورنت دانلود کنیم؟ +آموزش

با باز کردن تورنت دریافتی صفحه‌ای مانند تصویر بالا نمایش داده می‌شود. در قسمتی که با نشانگر علامتگذاری کرده‌ایم آدرس محل ذخیره فایل اصلی شما قرار دارد که می‌توانید با فشردن کلید « … » در سمت راست آن، آدرس را به محل دلخواه تغییر دهید. در پایان کلید OK را فشار دهید.
 

چگونه تورنت دانلود کنیم؟ +آموزش

مانند تصویر بالا فایل شما شروع به دانلود می‌کند. بسته به اندازه فایل موردنظر، سرعت اینترنت شما و البته در دسترس بودن تورنت موردنظرتان، مدت زمانی طول می‌کشد تا تورنت شما دانلود شود.

منبع: فارنت

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: