تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۶:۴۷ کد مطلب 102389

طراحی هدستی برای کنترل رایانه با تکان دادن سر

اگر به دنبال یافتن راهی جدید برای کنترل رایانه تان هستید و از سروکله زدن با موشواره خسته شده اید، می توانید در آینده نزدیک با تکان دادن سر این کار را انجام دهید.   به گزارش مشرق، در سال های اخیر ابزار متنوعی برای هدایت رایانه ها و برنامه‌های رایانه‌‎ای با چشم یا سر […]

اگر به دنبال یافتن راهی جدید برای کنترل رایانه تان هستید و از سروکله زدن با موشواره خسته شده اید، می توانید در آینده نزدیک با تکان دادن سر این کار را انجام دهید.

  به گزارش مشرق، در سال های اخیر ابزار متنوعی برای هدایت رایانه ها و برنامه‌های رایانه‌‎ای با چشم یا سر یا حرکات دیگر اجزای بدن ابداع شده اند و حالا هدست GlassOuse می تواند جایگزین موشواره های سنتی شود.
 
این هدست مانند عینک عادی به دور سر بسته می شود و با استفاده از بلوتوث از قابلیت اتصال به ویندوز، مک و آندروید برخوردار است. کاربر برای استفاده از این هدست می تواند سرش را اندکی به چپ و راست بچرخاند تا موشواره بر روی نمایشگر به چپ و راست برود. برای کلیک کردن هم می توان از دکمه متصل به هدست استفاده کرد.
 
Mehmet Turker سازنده هدست GlassOuse می گوید اولین بار این ایده در فوریه سال ۲۰۱۵ به ذهنش رسیده و قصد دارد آن را به قیمت ۱۴۹ دلار به فروش برساند که رقم نسبتا بالایی محسوب می شود. قرار است تولید انبوه این محصول از ماه ژوئن آغاز شود و عرضه آن برای استفاده عمومی از ماه آگوست اغاز می شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: