تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۶:۵۸ کد مطلب 102396

نام آیفون دیگر در انحصار اپل نیست

اپل دیگر نمی تواند به طور اختصاصی از نام آیفون در کشور چین استفاده کند. این شرکت در یک منازعه حقوقی در برابر یک شرکت چینی بازنده شده است.   به گزارش مشرق، این شرکت چینی حقوق تولید و عرضه قاب های گوشی، کیف جیبی، کیف دستی و برخی محصولات چرمی را با عنوان آیفون […]

اپل دیگر نمی تواند به طور اختصاصی از نام آیفون در کشور چین استفاده کند. این شرکت در یک منازعه حقوقی در برابر یک شرکت چینی بازنده شده است.

  به گزارش مشرق، این شرکت چینی حقوق تولید و عرضه قاب های گوشی، کیف جیبی، کیف دستی و برخی محصولات چرمی را با عنوان آیفون در اختیار دارد و اپل نتوانسته انحصار استفاده از این نام را در چین به نام خود ثبت کند.
 
دادگاه چینی درخواست اپل برای استفاده انحصاری از عنوان تجاری آیفون را رد کرده تا شرکت چینی Xintong Tiandi Technology هم بتواند از آن استفاده کند. این شرکت از سال ۲۰۰۷ یعنی ۵ سال بعد از ثبت عنوان آیفون توسط اپل در چین از آن استفاده می کرده است.
 
اپل اولین بار در سال ۲۰۱۲ به همین علت به دادگاه های چین شکایت کرد و تاکنون نتیجه تمامی تلاش های این شرکت منفی بوده است. استدلال طرف چینی آن است که استفاده شرکت Xintong Tiandi Technology از عنوان آیفون به منافع اپل آسیبی نمی زند و این شرکت نتوانسته ثابت کند که آیفون قبل از ثبت رسمی توسط Xintong Tiandi Technology در چین عنوان تجاری شناخته شده ای بوده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: