تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۸:۰۷ کد مطلب 102432

سفر وزیر‌کسب و کار انگلیس به تهران به تعویق‌افتاد

وزیر کسب و کار انگلیس سفر تجاری مهم خود به تهران را به تعویق انداخت و رسیدگی به وضعیت وخیم صنعت فولاد انگلیس علت این تاخیر اعلام شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، سخنگوی وزارت کسب و کار انگلیس گفت وزیر کسب و کار این کشور سفر تجاری مهم خود به ایران را به تعویق […]

وزیر کسب و کار انگلیس سفر تجاری مهم خود به تهران را به تعویق انداخت و رسیدگی به وضعیت وخیم صنعت فولاد انگلیس علت این تاخیر اعلام شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سخنگوی وزارت کسب و کار انگلیس گفت وزیر کسب و کار این کشور سفر تجاری مهم خود به ایران را به تعویق انداخته است.

وی گفت: با توجه به تمرکز وزیر بر صنعت فولاد انگلیس، ساجد جاوید تصمیم گرفته است سفر خود به تهران را به تعویق بیندازد. البته وی مصمم به جستجوی فرصت های جدید تجاری و سرمایه گذاری در ایران است.

بر اساس این گزارش صنعت فولاد انگلیس در وضعیت بدی قرار گرفته است و هزاران فرصت شغلی در این صنعت به خطر افتاده است. شرکت هندی تاتا گروپ قصد دارد همه سهام خود در صنعت فولاد انگلیس را بفروشد.

دولت انگلیس تحت فشار زیادی قرار دارد تا این صنعت در حال ورشکستگی را نجات دهد که با واردات فولاد ارزان از چین، افزایش هزینه ها و تقاضای پایین مواجه است.

به گفته سخنگوی وزارت کسب و کار انگلیس سفر ماجد به تهران در آینده انجام خواهد شد. وزیر کسب و کار انگلیس قصد داشت طی ماه جاری میلادی در راس یک هیئت تجاری بزرگ به تهران سفر کند. 

وزیر اقتصاد آلمان و معاون صدراعظم این کشور نیز سفر برنامه ریزی شده خود به ایران را لغو کرد. طی هفته جاری هیئت تجاری آلمان بدون زیگمار گابریل وارد تهران شد. بیماری علت لغو سفر گابریل به تهران اعلام شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: