تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۸:۰۶ کد مطلب 102433

قطع رابطه با ایران اشتباه بود

روزنامه نشنال پست به نقل از استفان دیون وزیر امور خارجه کانادا نوشت تعطیلی سفارت این کشور در تهران و قطع رابطه دیپلماتیک با ایران از سوی دولت پیشین کانادا، اشتباه بوده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، این روزنامه از قول آقای دیون اعلام کردند که با تعطیل شدن سفارت کانادا در ایران، کشورش قادر […]

روزنامه نشنال پست به نقل از استفان دیون وزیر امور خارجه کانادا نوشت تعطیلی سفارت این کشور در تهران و قطع رابطه دیپلماتیک با ایران از سوی دولت پیشین کانادا، اشتباه بوده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، این روزنامه از قول آقای دیون اعلام کردند که با تعطیل شدن سفارت کانادا در ایران، کشورش قادر نبوده از منافع خود و همپیمانانش، خانواده های کانادایی و ایرانیان دارای تابعیت کانادا را در ایران محافظت کند.

دولت پیشین کانادا که موضعی سرسخت در برابر ایران داشت، اواخر تابستان سال ۱۳۹۱ اعلام کرد که ‘روابط دیپلماتیک بین کانادا و ایران به حالت تعلیق درآمده است.’

از آن زمان تاکنون روابط دیپلماتیک ایران و کانادا قطع بوده اما با روی کار آمدن دولت تازه کانادا به نخست‌ وزیری ‘جاستین ترودو’ و اعلام توافق جامع اتمی ایران با قدرت های جهانی، کانادا موضع ملایم‌تری در قبال ایران گرفته است.

ایران اخیرا تایید کرده که ‘اولین دور مذاکرات نمایندگان ایران و کانادا’ در چارچوب روابط دوجانبه در نیویورک برگزار شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: