تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۷:۵۸ کد مطلب 102436

نقشه تجارت «ترنس پسیفیک» آمریکا نقش بر آب شد

مدیر ائتلاف آمریکای پیروز اعلام کرد تشکیل قرارداد تجاری «مشارکت ترانس پسیفیک» آمریکا را در جایگاه بهتری نسبت به کشورهایی مانند چین برای تعیین قوانین تجارت بین‌الملل قرار نمی‌دهد.  به گزارش مشرق، به نقل از اسپوتنیک، میشل استومو، مدیر ائتلاف آمریکای پیروز، اعلام کرد امضای قرارداد “مشارکت ترنس پسیفیک” آمریکا را در شرایط بهتری نسبت […]

مدیر ائتلاف آمریکای پیروز اعلام کرد تشکیل قرارداد تجاری «مشارکت ترانس پسیفیک» آمریکا را در جایگاه بهتری نسبت به کشورهایی مانند چین برای تعیین قوانین تجارت بین‌الملل قرار نمی‌دهد.

 به گزارش مشرق، به نقل از اسپوتنیک، میشل استومو، مدیر ائتلاف آمریکای پیروز، اعلام کرد امضای قرارداد “مشارکت ترنس پسیفیک” آمریکا را در شرایط بهتری نسبت به کشورهایی مانند چین برای تعیین قوانین تجارت بین المللی قرار نخواهد داد.

روز دوشنبه واشنگتن پست به نقل از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرده بود که این مقام آمریکایی معتقد است که “مشارکت ترانس پسیفیک” آمریکا – و نه چین- را در شرایطی قرار خواهد داد تا بتواند قوانین تجارت بین الملل در اقتصاد جهانی را تعیین کند.

استومو ادامه داد تا پیش از عضویت چین در سازمان تجارت در سال ۲۰۰۰ ما قوانین تجارت جهانی را تعیین می کردیم اما چین قوانین ما را پیروی نمی کرد و اقدامی نیز علیه چین صورت نگرفت و تراز تجاری منفی آمریکا با چین ۳۹۰ درصد افزایش یافت.

استومو تأکید کرد آمریکا در اعمال قوانین خود در سازمان تجارت جهانی شکمست بدی خورده است و دلایل قابل توجهی وجود ندارد که نشان دهد آمریکا می تواند با استفاده از “مشارکت ترنس پسیفیک” قوانین مورد نظر خود در تجارت بین المللی را بر اقتصاد جهانی اعمال کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: