تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۸:۳۶ کد مطلب 102460

فروش آیفون‌های بازسازی شده در هند ممنوع شد

بنابر اعلام رسمی یکی از سخنگویان وزارت ارتباطات هند، اپل اجازه ندارد آیفون های بازسازی شده را وارد خاک این کشور کرده و یا آنها را به فروش برساند. منظور از آیفون های بازسازی شده، دستگاه های کارکرده ای است که توسط اپل جمع آوری و رفع اشکال شده و با ظاهری همانند آیفونی نو […]

بنابر اعلام رسمی یکی از سخنگویان وزارت ارتباطات هند، اپل اجازه ندارد آیفون های بازسازی شده را وارد خاک این کشور کرده و یا آنها را به فروش برساند. منظور از آیفون های بازسازی شده، دستگاه های کارکرده ای است که توسط اپل جمع آوری و رفع اشکال شده و با ظاهری همانند آیفونی نو در اختیار خریداران قرار می گیرند.

 به گزارش مشرق، اهالی کوپرتینو اوایل سال جاری میلادی، از مقامات هندی خواسته بودند که مجوزهای لازم برای واردات و فروش آیفون‌های بازسازی شده (رفرش) را در اختیارشان بگذارند؛ اما حالا یکبار دیگر با درخواست آنها مخالفت به عمل آمده است.
 
در سال ۲۰۱۵، اپل درخواستی مشابه برای مقامات هندی فرستاده بود اما وزارت محیط زیست این کشور با آن موافقت نکرد. زیرا وزیر محیط زیست نگران بود که رواج استفاده از موبایل های دسته دوم که در سایر بازارها از رده خارج شده اند و روزهای آخر چرخه حیات خود را طی می کنند، موجب ازدیاد زباله های الکترونیکی و آسیب احتمالی به زیست-بوم می شوند.
 
تصمیم مقامات هندی مطمئنا تاثیر زیادی بر شرایط فعلی اپل خواهد گذاشت. کمپانی مورد بحث بارها به عرضه موبایل های آیفون به این شیوه در خاک هند تمایل نشان داده و تیم کوک، مدیرعامل اپل هم در مصاحبه اخیر خود گفته که رشد آتی کمپانی، تا حد زیادی به جذب کاربران هندی بستگی دارد. کوک همچنین گفته است که «مردم هند واقعا به اسمارت فون ها نیازمند هستند.»
 
با توجه به راه اندازی اینترنت LTE در کشور هند، کوک معتقد است که بازار بزرگ کشور مذکور از پتانسیل فراوانی برخوردار خواهد بود و عرضه آیفون های بازسازی شده، می تواند قیمت این محصولات را تا حد چشمگیری کاهش دهد. گذشته از این، اپل در تلاش است تا اولین فروشگاه خرده فروشی خود را نیز در هند تاسیس کند. ناگفته نماند برند اول جهان، هم اکنون تنها دو درصد از بازار بسیار عظیم سرزمین فیل ها را در اختیار دارد.

منبع: دیجیاتو

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: