تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۱۹:۴۴ کد مطلب 102489

آمریکا در خلیج فارس «لاف در غریبی» می زند +فیلم

حق افزایش فشار بر ایران برای کاخ سفید محفوظ است؛ موضعی که خود آمریکایی ها و غربی ها هم می دانند لاف در غریبی است. به گزارش مشرق، آمریکا درباره خلیج فارسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وقتی از سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره سفر رئیس جمهور کره جنوبی  پرسیدند ، جان کربی به […]

حق افزایش فشار بر ایران برای کاخ سفید محفوظ است؛ موضعی که خود آمریکایی ها و غربی ها هم می دانند لاف در غریبی است.

به گزارش مشرق، آمریکا درباره خلیج فارسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وقتی از سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره سفر رئیس جمهور کره جنوبی  پرسیدند ، جان کربی به سراغ این موضوع رفت که ایران همچنان حامی تروریسم است و ما اختلاف های عمده ای با تهران داریم.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادامه داد: به فشارهای خود به این ایران ادامه می دهیم و حق افزایش فشارها را در صورت اقتضا برای خود محفوظ می دانیم.
 
* خلیج فارس جای آمریکایی ها نیست خلیج فارس، همیشه برای ماست. خلیجی دویست و پنجاه هزارکیلومترمربعی که امنیت و آرامش آن هم برعهده ماست که بر ساحل هزار و هشتصد کیلومتری شمال این خلیج  نشسته ایم.  
 
سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه در واکنش به حرف های مقامات آمریکایی که گفته بودند ایران، حق حضور نظامی و رزمایش در خلیج فارس ندارد، بار دیگر تاکید کرد تامین امنیت این خلیج با ماست.
 
او به این حرف های جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم که وعده ادامه فشار به ایران داده بود، واکنش نشان داد.  
 
کربی گفته بود:” ایران همچنان توان انجام دادن فعالیت های بی ثبات کننده را دارد و این کار را در منطقه ادامه می دهد. این کشور همچنان حامی تروریسم است و ما اختلاف های عمده ای با ایران داریم. با وجود حل وفصل مساله اتمی ایران به فشارهای خود به این کشور ادامه می دهیم و حق افزایش فشارها را در صورت اقتضا برای خود محفوظ می دانیم.”
 
سردار سلامی هم گفت: اگر آمریکایی ها، پا را از گلیم شان درازتر کنند، پایشان را از خلیج فارس می برّیم.
 
اما خود آمریکایی ها و غربی ها هم می دانند این حرف ها، لاف در غریبی است. لاف زدن در برابر افرادی که از قدرت شان بی خبرند. لاف زدن درباره خلیجی که همیشه برای ماست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: