تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۲۱:۳۹ کد مطلب 102560

سفیر عربستان، اسد را به صدام و قذافی تشبیه کرد

نماینده عربستان در اتحادیه عرب در نشست فوق العاده این سازمان که برای بررسی تحولات حلب برگزار شد، رئیس جمهور سوریه را به معمر قذافی و صدام حسین تشبیه کرد. به گزارش مشرق، «احمد عبدالعزیز قطان» سفیر عربستان در مصر و نماینده این کشور در اتحادیه عرب، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه را «جنایتکار» نامید. […]

نماینده عربستان در اتحادیه عرب در نشست فوق العاده این سازمان که برای بررسی تحولات حلب برگزار شد، رئیس جمهور سوریه را به معمر قذافی و صدام حسین تشبیه کرد.

به گزارش مشرق، «احمد عبدالعزیز قطان» سفیر عربستان در مصر و نماینده این کشور در اتحادیه عرب، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه را «جنایتکار» نامید.

پایگاه خبری «آی۲۴»، گزارش داد قطان همچنین اسد را به «معمر قذافی» حاکم سابق لیبی و «صدام» دیکتاتور پیشین عراق تشبیه کرده و گفته: رئیس جمهور سوریه نیز به سرنوشت این دو دچار خواهد شد.

نماینده عربستان در اتحادیه عرب در نشست فوق العاده این اتحادیه که روز چهارشنبه (امروز) با حضور نمایندگان دائمی کشورهای عضو برای بررسی تحولات حلب برگزار شده بود گفت: تاریخ فراموش نمی‌کند که همپیمانان سوریه از این کشور حمایت کرده‌اند.

این مقام سعودی انتقادها به کشورش درباره حمایت ریاض از مخالفان مسلح بشار اسد را بی‌اساس خواند و گفت این انتقادها در حالی مطرح می‌شود که حزب الله نقش اصلی در به درازا کشیدن شدن بحران سوریه را دارد.

طی دو هفته اخیر تروریست‌هایی که کشورهای غربی آنان را معارضه میانه‌رو می‌نامند، با حملات خمپاره‌ای مردم شهر حلب را هدف قرار دادند که در نتیجه آن ده‌ها تن از کودکان و زنان جان باختند و صدها نفر مجروح شدند.

این اقدام تروریست‌ها بعد از شکست در نبرد حلب و تصرف حومه جنوبی این استان و ناتوانی در فشار به دولت سوریه برای امتیازگیری در مذاکرات ژنو صورت گرفته است.

با این وجود رسانه‌های کشورهای حامی تروریست‌های مخالف بشار اسد با تبلیغات رسانه‌ای تلاش می‌کنند ارتش سوریه را مسئول حمله به حلب معرفی کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: