تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۲۲:۴۸ کد مطلب 102593

واکنش صریح خزاعی به اظهارات مقام آلمانی

معاون وزیر اقتصاد کشورمان و سفیر کشورمان در آلمان در مواضعی صریح و شفاف به طور جداگانه به برخی اظهارات معاون وزیر اقتصاد آلمان مبنی بر نقش رژیم صهیونیستی در توسعه روابط آن کشور با ایران واکنش نشان دادند. به گزارش مشرق به نقل از شادا، علی ماجدی سفیر کشورمان در آلمان در واکنش به […]

معاون وزیر اقتصاد کشورمان و سفیر کشورمان در آلمان در مواضعی صریح و شفاف به طور جداگانه به برخی اظهارات معاون وزیر اقتصاد آلمان مبنی بر نقش رژیم صهیونیستی در توسعه روابط آن کشور با ایران واکنش نشان دادند.

به گزارش مشرق به نقل از شادا، علی ماجدی سفیر کشورمان در آلمان در واکنش به سخنان بک مایر، معاون وزیر اقتصاد آلمان اظهارداشت: شرط گذاشتن برای توسعه روابط دوجانبه آن هم شروطی که از یک استاندارد دو گانه برخوردار است از نظر من محل تردید است اگر شما و به طور کلی غرب نگران امنیت منطقه و نظام بین الملل هستید نباید فراموش کنید که امنیت یک رژیم خاص امنیت همه کشورها نیست و نمی توان وضعیت منطقه را به کل نادیده گرفت و از امنیت رژیمی صحبت کرد که خودش عامل بسیاری از ناامنی ها در منطقه است.

وی در ادامه تاکید کرد: آیا بسیاری از کشورهایی که امروز خون مردمشان به ناحق ریخته می شود نیازمند امنیت نیستند؟ امروز آنچه در سوریه، فلسطین و لیبی رخ می دهد را نمی بینید؟ آیا امنیت، خاص یک رژیم در منطقه است یا همه دنیا؟

همچنین محمد خزاعی رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در واکنش به اظهارات معاون وزیر اقتصاد آلمان گفت: اگر چه گسترش روابط اقتصادی با سایر کشورها منجمله آلمان برای ما مهم است اما مهمتر از آن برای ما حفظ اصول و مبانی اعتقادی و استقلال کشور است.

وی افزود: ما به هیچ کشور خارجی اجازه نمی دهیم در سیاست خارجی مان مداخله کرده، خط مشی بدهد و یا برای گسترش مناسبات شرط و شروط بگذارد.

خزاعی در ادامه گفت: اگر قرار بود ما شروط خارجی ها را بپذیریم این همه سختی ها را متحمل نشده و به قدرت امروزی تبدیل نمی شدیم.

معاون وزیر اقتصاد کشورمان در انتها تصریح کرد: بهتر است کشورهای غربی منجمله آلمانی ها مشکلات داخلی خود را به طریق دیگری حل کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: