تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۲۳:۰۸ کد مطلب 102598

کمیسیون اروپا لغو روادید برای اتباع‌ترکیه را تصویب کرد

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه لایحه ورود بدون ویزا را برای آن دسته از اتباع ترکیه که خواهان سفر به اتحادیه اروپا برای تعطیلات کوتاه مدت و یا سفرهای تجاری هستند،‌ تصویب کرد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری دویچه وله،‌ کمیسیون اروپا روز چهارشنبه لایحه ورود بدون ویزا را برای آن دسته از اتباع […]

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه لایحه ورود بدون ویزا را برای آن دسته از اتباع ترکیه که خواهان سفر به اتحادیه اروپا برای تعطیلات کوتاه مدت و یا سفرهای تجاری هستند،‌ تصویب کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری دویچه وله،‌ کمیسیون اروپا روز چهارشنبه لایحه ورود بدون ویزا را برای آن دسته از اتباع ترکیه که خواهان سفر به اتحادیه اروپا برای تعطیلات کوتاه مدت و یا سفرهای تجاری هستند،‌ تصویب کرد.

اما کمیسیون اروپا اعلام کرد که این به شرط پایبندی و اجرای تمام شروط باقیمانده از سوی دولت ترکیه به اجرا درخواهد آمد.

مارگرت وستاگر، عضو کمیسیون همکاری اتحادیه اروپا،‌ با انتشار تصویری از بیانیه کمیسیون اروپا بر روی صفحه توئیتر خود نوشت: «کمیسیون اروپا امروز با نظر به اینکه مقامات ترکیه به تمام تعهدات خود طبق موافقتنامه هجدهم مارس سال جاری عمل خواهند کرد،‌ به شورای اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا لایحه لغو روادید برای شهروندان ترکیه را ارائه کرد».

فرانیس تیمیرمانس معاون اول رئیس کمیساریای اروپا نیز اعلام کرد:ترکیه باید پنج معیار دیگر که در توافق دوجانبه با اتحادیه اروپا پذیرفته بود را اجرا کند.

گفتنی است که با تصویب این لایحه در شورا و پارلمان اروپا،‌ این قانون پیشنهادی بایستی در مجالس ملی هر کشور عضو اتحادیه اروپا بطور جداگانه تصویب شود. لایحه مزبور در صورت تصویب، از تاریخ سی ام ژوئن لازم الاجرا خواهد بود.

مولود چاووش اوغلو،‌ وزیر خارجه ترکیه،‌ این تصمیم کمیسیون اروپا را گشودن صفحه جدیدی در روابط این کشور با اتحادیه اروپا خواند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: