تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۲۳:۰۴ کد مطلب 102600

نتایج نشست امروز گروه‌های یمنی در کویت

یک عضو هیئت مذاکره کننده انصار الله یمن در کویت با اشاره به دست آوردهای نشست امروز چهارشنبه بین گروه‌های یمنی در کویت از ادامه مذاکرات در قصر بیان این کشور خبر داد. به گزارش مشرق، “حمید رزق” عضو هیئت مذاکره کننده انصار الله یمن در گفتگوهای صلح یمن در کویت اعلام کرد که گفتگو‌های […]

یک عضو هیئت مذاکره کننده انصار الله یمن در کویت با اشاره به دست آوردهای نشست امروز چهارشنبه بین گروه‌های یمنی در کویت از ادامه مذاکرات در قصر بیان این کشور خبر داد.

به گزارش مشرق، “حمید رزق” عضو هیئت مذاکره کننده انصار الله یمن در گفتگوهای صلح یمن در کویت اعلام کرد که گفتگو‌های صلح در کویت مجددا از سر گرفته شده است و در این باره توضیح داد: گفتگو های صلح امروز صبح مجددا در کویت از سر گرفته شده است. در جلسه امروز صبح گفتگوهای از مکانی که پیشتر متوقف شده بود ادامه یافته و دو طرف پیشنهاد های یکدیگر را بررسی کرده و در خصوص آن گفتگو کردند.

این عضو مذاکره کننده یمنی در ادامه گفت: همچنین هیئت مذاکره کننده صنعا (انصار الله)  حملات هوایی امروز صبح به برخی نقاط یمن را مطرح کرد؛ زیرا اینگونه اقدامات ممکن است باعث متوقف شدن گفتگوها و از بین رفتن امیدها برای رسیدن به نتیجه مطلوب شود. همچنین دوطرف به توافق رسیدند تا کمیته‌هایی را برای بررسی پیشنهادهای طرف مقابل تاسیس کنند. مقرر شده این کمیته ها بر جنبه های سیاسی ، انسانی و نظامی پیشنهاد ها را بررسی کنند.

او همچنین خبر داد که نشست بعدی رؤسای هیئت‌های مذاکره کنند امشب در قصر “بیان” در کویت خواهد بود.

وی در خصوص نیت حقیقی سعودی ها در گفتگوهای صلح گفت: در دیدارهای مشترک با سعودی‌ها دیده می‌شود که آنان تمایل دارند گفتگوهای صلح به سرانجام خود برسد اما در مرحله عمل تلاش حقیقی از آنان نمی‌بینیم.

وی در پایان گفت: برای این گفتگوها مدت زمان مشخصی تعیین نشده است تا فشار نبود زمان بر گفتگو ها وجود نداشته باشد و طرفین بتوانند به نتیجه مطلوب برسند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: