تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۲۳:۲۱ کد مطلب 102609

تمدید حضور ناو هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس

یک فرمانده نیروی دریایی آمریکا ضمن اشاره به تمدید ماموریت ناو هواپیمابر «یو اس اس هری ترومن» در منطقه، به عملیات گسترده اطلاعاتی – تجسسی در خلیج فارس اشاره کرد. به گزارش مشرق، فرمانده ناو هواپیمابر «یو . اس. اس. هری ترومن. اس» از تمدید حضور این ناو در منطقه‌ خلیج فارس خبر داد. به […]

یک فرمانده نیروی دریایی آمریکا ضمن اشاره به تمدید ماموریت ناو هواپیمابر «یو اس اس هری ترومن» در منطقه، به عملیات گسترده اطلاعاتی – تجسسی در خلیج فارس اشاره کرد.

به گزارش مشرق، فرمانده ناو هواپیمابر «یو . اس. اس. هری ترومن. اس» از تمدید حضور این ناو در منطقه‌ خلیج فارس خبر داد.

به گزارش وبگاه اطلاع رسانی نیروی دریایی آمریکا، دریاسالار «جان. ام. ریچاردسون» روز گذشته (سه‌شنبه) به خبرنگاران حاضر در پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اعلام کرد که عملیات ناو هواپیمابر یو اس اس هری ترومن تا ۳۰ روز دیگر تمدید شده است.

این فرمانده آمریکایی به خبرنگاران حاضر گفت، این تمدید ماموریت نه تنها در عملیات ضد داعش، بلکه برای امنیت تردد دریایی در تمامی خلیج فارس حیاتی است.

«دریاسالار ریچاردسون» در ادامه افزود که تداوم حضور ناو هواپیمابر هری ترومن در منطقه  موجب ثبات بیشتر، جمع آوری اطلاعات و عملیات رصد و تجسس و شناسایی و اطمینان بخشی به شرکای آمریکا در منطقه است.

مقام‌های نظامی آمریکا بر آمادگی این ناو هواپیمابر در انجام مجموعه‌ای از قابلیت‌های نظامی چون عملیات ایجاد امنیت دریانوردی، واکنش به بحران‌ها، کنترل دریایی، عملیات ضد تروریستی ،عملیات بازدارندگی و البته در بخش هوایی عملیات تاکتیکی هوایی بر فراز  دریا و جزایر تاکید دارند.

این ناو هواپیمابر در ۱۹۹۶به دریا انداخته شد و پایگاه آن در نورفوک، ویرجینیا است. این ناو ۳۳۳ متر طول دارد و مجهز به ۲ رآکتور هسته‌ای است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: