تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۰۰:۰۰ کد مطلب 102629

کم باران‌ترین استان‌ها کدامند؟

استان گیلان با ۸۴۶.۷ میلیمتر و استان یزد با ۵۴.۷ میلیمتر به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارش کشور را دارا هستند. به گزارش مشرق، استان گیلان تا پایان هفته اول اردیبهشت‌ماه پُربارش‌ترین و استان یزد کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور گزارش شد. در میان کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور، استان سیستان و بلوچستان با ۵۹ میلی‌متر بارندگی بعد […]

استان گیلان با ۸۴۶.۷ میلیمتر و استان یزد با ۵۴.۷ میلیمتر به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارش کشور را دارا هستند.

به گزارش مشرق، استان گیلان تا پایان هفته اول اردیبهشت‌ماه پُربارش‌ترین و استان یزد کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور گزارش شد. در میان کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور، استان سیستان و بلوچستان با ۵۹ میلی‌متر بارندگی بعد از یزد رتبه دوم و استان سمنان با ۷۷.۶ میلی‌متر بارندگی رتبه سوم کم‌بارش‌های کشور را از آن خود کردند.

براساس اطلاعات ایستگاه‌های بارن‌سنجی مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای مهرماه سال گذشته تا هشتم اردیبهشت ماه سال جاری، استان گیلان با ۸۴۶.۷ میلی‌متر بارندگی، پربارش‌ترین و استان یزد با ۵۴.۷ میلی‌متر بارندگی، کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور گزارش شده‌اند.

در رتبه‌بندی استان‌های پُربارش، استان لرستان نیز با ۷۸۱ میلی‌متر بارندگی بعد از گیلان رتبه دوم و استان ایلام با ۷۲۷.۷ میلی‌متر بارندگی رتبه سوم پربارش‌های کشور را به خود اختصاص دادند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: