تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۰۱:۰۱ کد مطلب 102645

عمار حکیم: تجاوز به قانون را نمی پذیریم

عمار حکیم در واکنش به حوادث روز شنبه بغداد و ورود هزاران نفر تظاهرکننده ای که گفته می شود با تحریک عوامل خارجی وارد پارلمان شدند و به چند نفری از نمایندگان حمله کردند، گفت که این یک حرکت سازمان یافته برای شکستن اقتدار حکومت و تجاوز علیه قانون بود و ما آن را نمی […]

عمار حکیم در واکنش به حوادث روز شنبه بغداد و ورود هزاران نفر تظاهرکننده ای که گفته می شود با تحریک عوامل خارجی وارد پارلمان شدند و به چند نفری از نمایندگان حمله کردند، گفت که این یک حرکت سازمان یافته برای شکستن اقتدار حکومت و تجاوز علیه قانون بود و ما آن را نمی پذیریم.

به گزارش مشرق، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در ویژه مراسمی به مناسبت جشن مبعث رسول گرامی اسلام، در جمع گروه بزرگی از شخصیت های دینی، مذهبی و مقام های دولتی و نیز فرماندهان نظامی، تاکید کرد که عراق برای دمکراسی، آزادی و قانون هزینه پرداخته و خون داده است.

حکیم اضافه کرد: ما در برابر هرگونه مظاهر بی قانونی در کنار ملت می ایستیم و اجازه نمی دهیم یک گروه یا عده معدودی ، دستاوردهای ملت را تحت هر عنوان و بهانه ،مصادره کرده و یا سرقت کنند و تفاوتی ندارد که آنها متحصنان پارلمان باشند یا تظاهرکنندگانی بی انضباط.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق ، با بیان اینکه اعتبار نظام سیاسی ، حکومت و دولت از پارلمان ریشه می گیرد، گفت معنای تجاوز به نهاد قانون گذاری ، تجاوز به جایگاه حکومت است و ما اعتقاد داریم اعتراض معنایش بی نظمی و تظاهرات تخریب نیست.

وی با بیان اینکه ‘میلیون ها عراقی در روز شنبه گذشته، از طریق فیلم ها و تصاویری که از شبکه ها پخش شد و تعرض به نمایندگان را نمایش می داد، به وحشت افتادند’، تصریح کرد: اگر لطف خدا نبود آن روز خون ها ریخته می شد و جان ها از دست می رفت.

حکیم ، تصور اینکه ‘با بی نظمی می توان به حقوق و خواسته های اصلاحی رسید’ را اشتباه خواند و گفت که مسیراصلاحات و تشکیل دولت یک مسیر پیچیده و دشوار است ، اما تخریب و انهدام همیشه آسان بوده است .

وی ازنخست وزیر خواست گام های مطلوب و ضروری و سریع در چارچوب اصلاحات جدی توافق شده میان جریان های سیاسی بردارد.

عمار حکیم، همچنین از برنامه های خود برای ایجاد یک ائتلاف فراگیر ملی بدور از جهت گیری های قومی و فرقه ای خبر داد و گفت که طی دو سال آینده بر روی راه کارهای خروج از بحران فعلی در این ائتلاف کار خواهیم کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: