تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۰۷:۲۸ کد مطلب 102720

فرود هواپیمای حامل نظامیان خارجی در جنوب یمن

شبکه المیادین از فرود یک هواپیمای نظامی به همراه شماری از سربازان خارجی در پایگاه «العند» در جنوب یمن خبرداد. به گزارش مشرق، شبکه خبری المیادین چهارشنبه شب گزارش داد: این هواپیمای حامل یکصد سرباز خارجی بوده است. در حالی که بیش از یک سال از تجاوز عربستان و ائتلاف عربی- آمریکایی به یمن می […]

شبکه المیادین از فرود یک هواپیمای نظامی به همراه شماری از سربازان خارجی در پایگاه «العند» در جنوب یمن خبرداد.

به گزارش مشرق، شبکه خبری المیادین چهارشنبه شب گزارش داد: این هواپیمای حامل یکصد سرباز خارجی بوده است.

در حالی که بیش از یک سال از تجاوز عربستان و ائتلاف عربی- آمریکایی به یمن می گذرد، دور جدید گفت وگوهای صلح یمن٬اخیرا با حضور نمایندگان انصارالله و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن و هیات ریاض در کویت آغاز شد.

مقام های یمن در این مدت بارها ائتلاف عربی و مزدوران سعودی را به نقض آتش بس و حمله به مناطق مختلف این کشور متهم کرده اند.

گفت و گوهای قبلی در ماه دسامبر (آذر/دی) گذشته در ژنو٬ بدون نتیجه پایان یافت.

عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرده تا«عبد ربه منصورهادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.

در اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک شهید یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: