تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۰۸:۱۳ کد مطلب 102724

بی اعتنایی شرکت آمازون به تحریم‌های ایران

شرکت آمریکایی آمازون در طول سه سال گذشته به رغم تحریم های آمریکا، محصولات خود را به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار دلار به شش نمایندگی ایران از جمله در اسپانیا فروخته است. به گزارش مشرق، روزنامه «ال اسپانیول» روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: شرکت آمازون با بی اعتنایی به تحریمهای آمریکا، در طول سه […]

شرکت آمریکایی آمازون در طول سه سال گذشته به رغم تحریم های آمریکا، محصولات خود را به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار دلار به شش نمایندگی ایران از جمله در اسپانیا فروخته است.

به گزارش مشرق، روزنامه «ال اسپانیول» روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: شرکت آمازون با بی اعتنایی به تحریمهای آمریکا، در طول سه سال گذشته به فروش کالای خود به نمایندگی های دیپلماتیک ایران در کشورهای خارجی اقدام کرده است.

بنا به این گزارش، درهای ایران در حال باز شدن بسوی شرکتهای چند ملیتی هستند اما روند بازگشایی، به آن آسانی و سرعتی که به نظر می رسید، پیش نرفته است. برخی شرکتها بایستی نقض تحریمها علیه ایران را به رسمیت بشناسند.

ال اسپانیول افزود: یکی از شرکتهای چند ملیتی که این کار انجام داده، آمازون است. این شرکت که توسط «جف بزوس» تأسیس شده، اذعان کرده که کالاهایی را بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ بی توجه به مجازاتهای آمریکایی ارسال کرده و یکی از این کالاها به مقصد سفارت ایران در اسپانیا ارسال شده است.

به نوشته این نشریه، قانون آمریکایی که در این مورد نقض شده، کمپانی های آمریکایی از انجام هر گونه مبادلات مستقیم و یا غیر مستقیم با دولت ایران و افراد تحت قانون این کشور منع می کرد. بر اساس قانون مزبور، شرکتهای آمریکایی که آنرا نقض کنند، مورد جریمه قرار خواهند گرفت.

این رسانه نوشت: آمازون نام افرادی که کالا از این شرکت خریده اند را ذکر نکرده، اما ارزش و آدرس آنها را اعلام کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: ارزش تقریبی آنها برابر ۲۰ هزار دلار بوده و به سفارتخانه های ایران در ژاپن، آلمان، فرانسه، اسپانیا، اطریش و چین ارسال شده اند. علاوه بر این موارد، ۸۱ هزار دلار دیگر نیز به افرادی که احتمالاً در این سفارتخانه ها کار کرده اند، فروش داشته است.

به نوشته ال اسپانیول، شعبه آمازون در اسپانیا مشخص نکرده که چه بخشی از کل ۱۰۰ هزار دلار فروش، مربوط به سفارت ایران در اسپانیا بوده است. اقلام فروخته شده شامل کتاب، موسیقی، لباس، وسایل آشپزخانه، دکوراسیون، کالای مربوط سلامتی و زیبایی، اداری، الکترونیک، یدکی یا سمعی بصری بوده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: