تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۱۰:۱۰ کد مطلب 102737

مردان مصمم تکواندو آماده افتخار آفرینی در المپیک

تیم ملی تکواندو ایران با حضور در تورنمنت های برون مرزی و ادروهای منسجم در خانه تکواندو، در تلاش است تا بتواند بار دیگر از اعتبار ورزش و بویژه تکواندو ایران در المپیک ریو دفاع کند. گروه ورزشی مشرق – تیم ملی تکواندو ایران که با کسب سه سهمیه از چهار سهمیه موجود در بخش […]

تیم ملی تکواندو ایران با حضور در تورنمنت های برون مرزی و ادروهای منسجم در خانه تکواندو، در تلاش است تا بتواند بار دیگر از اعتبار ورزش و بویژه تکواندو ایران در المپیک ریو دفاع کند.

گروه ورزشی مشرق – تیم ملی تکواندو ایران که با کسب سه سهمیه از چهار سهمیه موجود در بخش آقایان توانست عملکرد قابل قبولی را به نمایش بگذارد، اردوهای آماده سازی خود را به طور مستمر در خانه تکواندو پشت سر می گذارد. این اردوها باحضور نفرات المپیکی ایران (فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی و سجاد مردانی) و همچنین آرمین هادی پور، مسعود حجی زواره و امید عمیدی که در راه کسب سهمیه کمک بسزایی به تیم ملی تکواندو کردند، در حال برگزاری است.

هوگوپوشان المپیکی ایران به جهت دور نماندن ا زشرایط مسابقه عازم اردوی مشترک با تیم های ملی اسپانیا و کره جنوبی در اسپانیا شدند و پس از شرکت در تورنمنت آلمان و اسپانیا به کشورمان بازگشتند تا اردوهای آماده سازی را در خانه تکواندو پیگیری نمایند.

امید عمیدی که در آخرین روزهای اردو تیم ملی جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا به دلیل پارگی آپاندیس نتوانست در قهرمانی تیم ملی تکواندو در شیاپچانگ فیلیپین شریک باشد، پس از گذراندن دوران نقاهت به اردوهای تیم ملی بازگشته است. عمیدی در گفتگو با مشرق گفت: در تاریخ ۲۰ اسفند ماه و در جریان اردوهای آسیایی درد شدیدی از ناحیه شکم را احساس کردم که بعد از مراجعه به دکتر متوجه پارگی آپاندیسم شدم و متاسفانه نتوانستم عازم مسابقات قهرمانی آسیا شوم. به هر حال خیلی خوشحالم که تیم ملی جوان شده تکواندو توانست بار دیگر قهرمان آسیا شود.

وی افزود: بعد از گذراندن یک نوروز سخت که با درد و خانه نشینی همراه بود با نظر استاد مقانلو به اردوی تیم ملی که با حضور ورزشکاران المپیکی ما در حال برگزاری است اضافه شدم. البته جا دارد از استاد مقانلو تشکر ویژه ای بکنم چون به دلیل مدت زمانی که از تمرینات دور بودم به لحاظ بدنی دچار افت شده ام و با یاری کادر فنی تیم ملی در تلاش هستم که وضع جسمانی ام را بهبود ببخشم.

تلاش هوگوپوشان برای حضور در شیاپچانگ ریو

ملی پوش وزن هفتم تیم ملی تکواندو در خصوص شدت تمریناتش بعد از آسیب دیدگی گفت: در واقع تمریناتم همراه با ریسک است و به همین دلیل فشار زیادی نمی آورم و فعلا با صلاحدید کادر فنی تا بهبودی کامل در مبارزات و تمرینات پر فشار شرکت نمی کنم.

مهدی خدابخشی ملی پوش المپیکی ایران در وزن سوم المپیکی ( ۸۰-) نیز در گفتگو با مشرق در خصوص شرکت در تورنمنت آلمان، اسپانیا و اردوی مشترک در اسپانیا با تیم میزبان و کره جنوبی، گفت: من به دلیل آسیب دیدگی در رقابت های گرند پری و کسب سهمیه، ۷ ماهی از میادین دور بودم و به همین دلیل در آلمان کمی کار برایم مشکل تر از اسپانیا بود اما روی هم رفته خودم و کادر فنی از عملکردم راضی بودند و توانستیم حداکثر بهره را از این سفر ببریم.

وی افزود: ما زمان زیادی تا المپیک نداریم و به حریف تمرینی و اردو و همین طور مسابقه نیاز داشتیم که با زحمات مسئولان فدراسیون این امکان برای ما به بهترین شکل ممکن فراهم شد.

تلاش هوگوپوشان برای حضور در شیاپچانگ ریو

خدابخشی در خصوص ادامه روند آماده سازی تیم ملی تا المپیک ریو، گفت: به احتمال قوی دو اردو مشترک در ترکیه و بلژیک و دو تورنمنت اتریش و یونان را پیش رو خواهیم داشت که در صورت صلاحدید کادر فنی در آنها شرکت خواهیم کرد تا به یاری خداوند بتوانیم با آمادگی کامل پا به شیاپچانگ ریو بگذاریم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: