تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۷ کد مطلب 102740

راه‌اندازی خط تولید «چانگان چین» در سایپا

مدیرعامل گروه تولیدی سایپا گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی بسیاری در منطقه کاشان پیش‌بینی شده که شرکت خودروسازی سایپا کاشان به‌زودی شریک خارجی پیدا می‌کند. به گزارش مشرق، مهدی جمالی عصر امروز در حاشیه آئین تودیع و معارفه مدیرعامل سایپا کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرمایه‌گذاران خارجی بسیاری علاقه‌مند هستند تا در صنعت خودروسازی کشور […]

مدیرعامل گروه تولیدی سایپا گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی بسیاری در منطقه کاشان پیش‌بینی شده که شرکت خودروسازی سایپا کاشان به‌زودی شریک خارجی پیدا می‌کند.

به گزارش مشرق، مهدی جمالی عصر امروز در حاشیه آئین تودیع و معارفه مدیرعامل سایپا کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرمایه‌گذاران خارجی بسیاری علاقه‌مند هستند تا در صنعت خودروسازی کشور همکاری داشته باشند و این فرصت مناسبی برای گروه خودروسازی سایپا است که توانسته با مذاکرات خوب از این فرصت بهره کافی ببرد.
 
وی با اشاره به اینکه دو نمونه از بِرندهای اساسی که فرصت سرمایه‌گذاری زیادی دارد و مورد اشتیاق سرمایه‌گذاران خارجی است سایپای کاشان است، افزود: فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در این منطقه پیش‌بینی می‌شود، ازاین‌رو سایپا کاشان به‌زودی شریک خارجی پیدا می‌کند.
 
مدیرعامل گروه تولیدی سایپا با بیان اینکه با یکی از خودروسازان بزرگ جهانی مذاکراتی انجام دادیم که این مذاکرات در مرحله نهایی است، گفت: روشی که در دست اجرا داریم منحصربه‌فرد بوده و برای نخستین بار در ایران محقق می‌شود، همچنین همتایان خارجی ما توان فنی و مدیریتی کشور را پذیرفته‌اند و این توانایی بالا در سایپا کاشان به منصه ظهور رسیده است.
 
وی بیان کرد: همتایان خارجی ما توانایی بالای ایران در صنعت خودروسازی را پذیرفتند و بناست شرکت خودروسازی سیتروئن با ۵۰ درصد از سهام شرکت سایپای کاشان شراکت داشته باشد.
 
جمالی افزود: خوشبختانه موفق شدیم در گروه خودروسازی سایپا از صفر تا صد صنعت خودروسازی را راه‌اندازی و خط تولید را مدیریت کنیم.
 
وی ابراز امیدواری کرد: باید سرمایه‌گذاری در خرید سهام و توسعه خطوط تولید داشته باشیم که با تدابیری که مسئولان شهرستان و استان دارند، امیدواریم بتوانیم سرمایه‌گذاران خارجی را به این منطقه هدایت و با قطعه سازان داخلی و خارجی صنعت خودروسازی و به‌ویژه صنعت خودروسازی سایپا را رشد بدهیم.
 
مدیرعامل گروه تولیدی سایپا با اشاره به اینکه اولین تولید خودرو در دولت یازدهم طراحی و تولید خودروی سایپا بود که طراحی این خودرو به سایپا کاشان اختصاص داده شد، گفت: خوشبختانه سایپا از بهمن‌ماه روی خط تولید آمده و امروز بیش از ۱۰۰۰ خودرو تولید و پیش‌فروش شده است، همچنین خط تولید چانگان چین با شریک تجاری خارجی امروز راه‌اندازی شده است.
 
وی تصریح کرد: صادرت خودرو شرکت سایپا در سال جاری ۳۴ هزار خودرو پیش‌بینی‌شده است که کشورهای مختلف ازجمله عراق بیشترین صادرات را به خود اختصاص داده‌اند.
 
جمالی با بیان اینکه سالیانه صادرات یک هزار خودرو به کشور الجزایر برنامه‌ریزی‌شده است، بیان کرد: پایان سال ۱۳۹۴ اولین محموله به کشور الجزایر صادر شد، همچنین پیش‌بینی می‌شود که به‌زودی قراردادی در کشور آذربایجان با شرکت خودروسازی سایپا تنظیم شود و نیز در لبنان صادرات اولیه خودرو صورت گرفته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: