تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۱۰:۲۴ کد مطلب 102742

عراقی‌ها چهار روستا در جنوب فلوجه را آزاد کردند

نیروهای نظامی عراق و شبه نظامیان سنی متحد شان در جنوب فلوجه، ۵۰ کیلومتری غرب بغداد، پیشروی کردند و این روستاها را باز پس گرفتند. به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری شین هوا، منابع امنیتی و یک مقام بخش نفت عراق اعلام کردند نیروهای نظامی این کشور روز چهارشنبه چهار روستا را از […]

نیروهای نظامی عراق و شبه نظامیان سنی متحد شان در جنوب فلوجه، ۵۰ کیلومتری غرب بغداد، پیشروی کردند و این روستاها را باز پس گرفتند.

به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری شین هوا، منابع امنیتی و یک مقام بخش نفت عراق اعلام کردند نیروهای نظامی این کشور روز چهارشنبه چهار روستا را از اعضای گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش در نزدیکی شهر فلوجه در استان الانبار در غرب عراق آزاد کردند.

نیروهای نظامی عراق و شبه نظامیان سنی متحد شان با پشتیبانی هواپیماهای (به اصطلاح) ائتلاف تحت رهبری آمریکا در جنوب فلوجه، ۵۰ کیلومتری غرب بغداد، پیشروی کردند و این روستاها را باز پس گرفتند.

درر این درگیری ها ۳۰ تن از اعضای داعش کشته و ژنج دستگاه خودرو آنها منهدم شد.

وی افزود این نبرد در جنوب فلوجه بخشی از عملیات گسترده برای تنگ کردن حلقه محاصره این شهر و آزاد سازی آن است.

همچنین انفجار خانه ای بمب گذاری شده در روستایی در نزدیک شهر تکریت، حدود ۱۷۰ کیلومتری شمال بغداد، به کشته شدن یک افسر و دو مامور پلیس و زخمی شدن سه تن دیگر منجر شد.

یک مقام شرکت دولتی نفت عراق نیز گفت افراد مسلح ناشناس دو چاه نفت را در میدانی نفتی در جنوب غرب شهر کرکوک، حدود ۲۵۰ کیلومتری شمال بغداد، منفجر کردند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: