تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۱ کد مطلب 102749

توسعه مناسبات اقتصادی ایران و آذربایجان

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: در آینده‌ای نزدیک مناسبات اقتصادی ایران با جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد. به گزارش مشرق، محسن پاک‌آیین امروز در مراسم افتتاح پایانه مرزی پلدشت اظهار داشت: امیدواریم این پروژه سبب استحکام روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان شود. سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با ابراز خرسندی از اینکه هم‌اکنون روابط […]

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: در آینده‌ای نزدیک مناسبات اقتصادی ایران با جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد.

به گزارش مشرق، محسن پاک‌آیین امروز در مراسم افتتاح پایانه مرزی پلدشت اظهار داشت: امیدواریم این پروژه سبب استحکام روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان شود.
 
سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با ابراز خرسندی از اینکه هم‌اکنون روابط این دو کشور در بهترین وضعیت خود نسبت به سال‌های گذشته به سر می‌برد گفت: ایران و آذربایجان علاوه بر اینکه درصدد کاهش وابستگی خود به نفت هستند، در حوزه کشاورزی نیز در حال سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی هستند.
 
پاک‌آیین افزود: در نوروز امسال ۴۵هزار نفر گردشگر ایرانی وارد کشور آذربایجان شده و در این رابطه سالانه یک میلیون نفر از اتباع جمهوری آذربایجان به ایران سفر می‌کنند.
 
سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با تاکید براینکه تقویت حوزه گردشگری بین این دو کشور، سبب رونق اقتصادی ایران و آذربایجان می‌شود بیان کرد: هر گردشگر می‌تواند ۹ شغل جدید ایجاد کند.
 
پاک‌آیین اظهار داشت: سال گذشته افتتاح پایانه پله‌سوار در استان آذربایجان غربی سبب رونق اقتصادی در منطقه شد و در این باره امیدواریم با فعالیت هر ۴پایانه موجود در استان به صورت شبانه‌روزی، شاهد توسعه بیش از پیش اقتصاد در آذربایجان‌غربی شویم.
 
سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی حلقه اتصال بین کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق است، می‌تواند نقش شگرفی در گسترش روابط و مناسبات بین خود و آذربایجان داشته باشد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: