تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۱۳:۰۴ کد مطلب 102767

مسئول امنیت منطقه سبز بغداد برکنار شد

نخست وزیر عراق مسئول امنیت منطقه سبز بغداد را که مورد هجوم تظاهرات کنندگان قرار گرفته بود برکنار کرد. به گزارش مشرق به نقل از المدی پرس، فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق روز چهارشنبه از برکناری «محمد رضا» فرمانده نیروهای ویژه که مسئول امنیت منطقه سبز در مرکز بغداد بود، خبر داد. فرماندهی کل نیروهای […]

نخست وزیر عراق مسئول امنیت منطقه سبز بغداد را که مورد هجوم تظاهرات کنندگان قرار گرفته بود برکنار کرد.

به گزارش مشرق به نقل از المدی پرس، فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق روز چهارشنبه از برکناری «محمد رضا» فرمانده نیروهای ویژه که مسئول امنیت منطقه سبز در مرکز بغداد بود، خبر داد.

فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق طی بیانیه ای اعلام کرد که حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح «محمد رضا الحیدری» را برکنار و سرلشکر «کریم عبود التمیمی» را به جای وی منصوب کرد.

لازم به ذکر است که منطقه سبز بغداد که ساختمان های دولتی و پارلمان عراق در آن قرار دارد روز ۳۰ آوریل مورد حمله تظاهرات کنندگان قرار گرفت که در پی آن تظاهرات کنندگان وارد ساختمان پارلمان عراق شدند.

نمایندگان پارلمان عراق قرار بود روز شنبه هفته جاری برای بررسی وزرای پیشنهادی حیدرالعبادی نخست وزیر عراق تشکیل جلسه دهند و لیست تمامی وزرای پیشنهادی را تکمیل کنند اما این جلسه به هفته آتی موکول شد.

در پی این اقدام پارلمان، صدها نفر از هواداران جریان صدر عراق در اعتراض به این اقدام وارد منطقه سبز و پارلمان عراق شدند و شعارهای اعتراض آمیز سر دادند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: