تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۱۴:۲۵ کد مطلب 102791

پیش‌شرط جدید آمریکا برای مذاکرات سوریه

وزیر خارجه آمریکا با لحنی تهدیدآمیز پیش شرط جدید کناره‌گیری رئیس‌جمهور سوریه تا ۱۱ مردادماه را برای مذاکرات سوریه مطرح کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، کناره‌گیری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه از قدرت تا روز اول ماه آگوست (۱۱ مردادماه) پیش‌شرط جدیدی است که آمریکا برای مذاکرات سوریه تعیین کرده است. جان […]

وزیر خارجه آمریکا با لحنی تهدیدآمیز پیش شرط جدید کناره‌گیری رئیس‌جمهور سوریه تا ۱۱ مردادماه را برای مذاکرات سوریه مطرح کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، کناره‌گیری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه از قدرت تا روز اول ماه آگوست (۱۱ مردادماه) پیش‌شرط جدیدی است که آمریکا برای مذاکرات سوریه تعیین کرده است.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری این موضوع را مطرح کرد. وی گفت: «زمان هدف برای دوره انتقالی، اول آگوست است.»

وی افزود: «ما حالا وارد ماه می شده‌ایم. بنابراین، ظرف این چند ماه، یا اتفاقاتی می‌افتد یا اینکه این به معنی آن است که آنها خواستار قدم گذاشتن در مسیر دیگری هستند.»

بیزینس‌اینسایدر، این هشدار جان کری را یادآور اظهارات او در سال ۲۰۱۱ دانسته که گفته بود بشار اسد در حال گذراندن روزهای آخرش در قدرت است.

ناآرامی‌های پنج ساله سوریه به گفته استفان دی‌میستورا، سومین نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، به کشته شدن بیش از ۴۰۰ هزار نفر و آواره شدن نزدیک به دو میلیون نفر منجر شده است.

گزارش‌ها در سال‌های گذشته حاکی از آن بوده که حمایت دولت‌های غربی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آنها یعنی قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان سوریه از عوامل اصلی گسترش دامنه جنگ در این کشور است.

در حالی که کشورهای غربی کناره‌گیری «بشار اسد» را شرط موفقیت مذاکرات سوریه عنوان می‌کند، دمشق این پیش‌شرط را خط قرمز خود برای مشارکت در مذاکرات عنوان کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: