تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۱۹:۰۳ کد مطلب 102906

عکس/ نگرانی بازیگر هالیوودی از وضعیت دریاچه ارومیه

لئوناردو دی‌کاپریو، هنرپیشه هالیوودی و برنده اسکار ۲۰۱۶ در صفحه اینستاگرام رسمی خود، نسبت به وضعیت دریاچه ارومیه ابراز نگرانی کرد. به گزارش مشرق، لئوناردو دی‌کاپریو عکسی از کشتی به گل نشسته در بخش خشک شده دریاچه ارومیه را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده و زیر آن به نقل از پایگاه جهانی هواشناسی، نوشته […]

لئوناردو دی‌کاپریو، هنرپیشه هالیوودی و برنده اسکار ۲۰۱۶ در صفحه اینستاگرام رسمی خود، نسبت به وضعیت دریاچه ارومیه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش مشرق، لئوناردو دی‌کاپریو عکسی از کشتی به گل نشسته در بخش خشک شده دریاچه ارومیه را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده و زیر آن به نقل از پایگاه جهانی هواشناسی، نوشته است؛ یک کشتی مخروبه در دریاچه خشک شده ارومیه در شمال غربی ایران. این بزرگترین دریاچه نمک در خاورمیانه است، اما در حال حاضر فقط پنج درصد از آب آن باقی مانده. از دو دهه پیش به دلیل تغییر آب و هوا، ساخت و ساز سد و کاهش بارندگی، دریاچه روبه خشکی رفته است.

البته به روایت آمار و ارقام، سطح تراز آب دراچه ارومیه اکنون ۱۲۷۰/۷۸ متر بالاتر از سطح آب‌های آزاد قرار دارد که در مقایسه با روز مشابه در سال گذشته، افزایش نشان می‌دهد، به عبارتی تراز مورد نظر در سال قبل ۱۲۷۰/۶۹ متر بوده است. از سوی دیگر این عدد در مقایسه با ۳۱شهریورماه سال۹۳ که تراز آب ۱۲۷۰/۰۸ بود۷۰ سانتیمتر افزایش ارتفاع آب را نشان می‌دهد.

عکس/ نگرانی بازیگر هالیوودی از وضعیت دریاچه ارومیه

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: