تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۲۳:۱۷ کد مطلب 102986

امیرعبداللهیان: فقط رژیم‌صهیونیستی از استمرار تنش بهره‌مند می‌شود

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دیدار با معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که فقط رژیم‌صهیونیستی از استمرار تنش و درگیری در منطقه بهره مند گردیده است. به گزارش مشرق به نقل از بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه روز چهارشنبه […]

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دیدار با معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که فقط رژیم‌صهیونیستی از استمرار تنش و درگیری در منطقه بهره مند گردیده است.

امیرعبداللهیان: فقط رژیم‌صهیونیستی از استمرار تنش و درگیری در منطقه بهره مند گردیده استبه گزارش مشرق به نقل از بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه با “میخائیل بوگدانوف”، معاون وزیر و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا ، دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار پیرامون مسائل مهم خاورمیانه شامل سوریه ،یمن ، عراق ، لبنان ،فلسطین بحث و تبادل نظر بعمل آورند.

امیر عبداللهیان بر لزوم استمرار روند سیاسی تحولات سوریه ، برقراری آتش بس در کنار مبارزه با گروه های تروریستی تاکید نمودند.

وی در خصوص موضوعات یمن و عراق بر ضرورت استمرار گفتگوهای سیاسی و توافق ملی پافشاری نموده و خاطر نشان کردند که تنها رژیم صهیونیستی است که از استمرار تنش و درگیری در منطقه ، بهره مند گردیده و بر تجاوزات خود به حقوق مردم فلسطین و شهرک سازی ادامه می دهد.

بوگدانوف نیز با اشاره به فضای پیچیده تحولات منطقه و اوضاع سوریه، تصریح کرد که استمرار و گسترش آتش بس در مناطق مختلف سوریه ، ضرورت دارد.

وی ضمن انتقاد از تلاشهای برخی گروه های معارض مسلح و کشورهای منطقه در تضعیف و متزلزل ساختن مذاکرات اخیر سوری – سوری در ژنو ، تاکید نمود که بشار اسد ، رئیس جمهور قانونی سوریه است و تصمیم گیری درباره آینده سوریه توسط خود مردم سوریه در چارچوب راه حل سیاسی و گفتگوهای ملی رقم خواهد خورد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: