تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ - ۰۰:۲۵ کد مطلب 103000

«حبس ابد» مجازات اعتراض جمعی در بحرین

دادگاه بحرین ۸ شهروند این کشور را به اتهام مقابله با نیروهای پلیس و شرکت در تجمع‌های اعتراضی به حبس محکوم کرد. به گزارش مشرق، دادگاه جنایی بحرین ۳ شهروند این کشور را به اتهام درگیری با پلیس و اعتراض به مأموران پلیس به حبس ابد محکوم کرد. به گزارش خبرگزاری رسمی«بنا» بحرین، «احمد الحمادی» […]

دادگاه بحرین ۸ شهروند این کشور را به اتهام مقابله با نیروهای پلیس و شرکت در تجمع‌های اعتراضی به حبس محکوم کرد.

مجازات «حبس ابد» در بحرین برای حضور در تجمعات اعتراضی
به گزارش مشرق، دادگاه جنایی بحرین ۳ شهروند این کشور را به اتهام درگیری با پلیس و اعتراض به مأموران پلیس به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی«بنا» بحرین، «احمد الحمادی» دادستان کل جرائم تروریستی بحرین پنجشنبه (امروز) گفت که دادگاه پنجم جنایی بحرین، ۸ نفر را به اتهام اقدام علیه مأموران پلیس، دست داشتن در حادثه انفجار، استفاده از مواد منفجره و مشارکت در تجمع‌ها و راهپیمایی‌ها به حبس محکوم کرد.

به گفته این دادستان، ۳ نفر از این متهمان، به حبس ابد و بقیه به ۱۰ سال زندان و مصادره اموال محکوم شده‌اند.

آنگونه که این مقامم قضایی مدعی شده این متهمان در تاریخ بیست و دوم ماه مارس ۲۰۱۴ به همراه هشتاد نفر دیگر تجمع و به نیروهای پلیس حمله کرده بودند.

دادگاه بحرین برای چندمین بار است که مجازات حبس برای افرادی که به نیروهای پلیس این کشور اعتراض می‌کنند، صادر می‌کند.

این دادگاه ماه جاری نیز ۳ تن از شهروندان این کشور را به اتهام مقابله با نیروهای پلیس به ۱۵ سال حبس محکوم کرد.

دادگاه بحرین مدعی است این احکام با دلایل مستند از جمله شهادت شاهدان و اعتراف متهمان و گزارش‌های فنی و پزشکی صادر شده است.

مقامات بحرین با استناد به دلایل واهی و غیر واقعی، هرگونه اعتراض به خود را با صدور مجازات سنگین و حبس ابد سرکوب می‌کند.

سازمان‌های حقوق بشری به این گونه اتهام‌ها در حق شهروندان بحرینی به دلیل اینکه در مستقل بودن قوه قضاییه بحرین شک و شبهه وجود دارد، اعتراض دارند و آن را فاقد اعتبار و واقعیت می‌دانند.

به گفته این سازمان‌ها، اعضای قوه قضائیه بحرین، با دستور شاه این کشور تعیین و منصوب می‌شوند و مقامات قضایی بحرین زیر شکنجه و آزار و اذیت، از متهمان اعتراف می‌گیرند و دلایلی که ارائه می‌دهند از طرف منابع مخفی و شاهدان عینی ناشناس است.

دادگاه استیناف بحرین چهارشنبه (دیروز)، یک شهروند این کشور را به اتهام توهین به عربستان و پادشاه این کشور به حبس، پرداخت غرامت و سلب تابعیت بحرین محکوم کرد.

رژیم بحرین که به تبعیت از رژیم آل سعود عربستان گروه‌های مقاومت در عراق و لبنان را تروریست می‌داند، هفته گذشته دو شهروند بحرینی را به اتهام حمایت از نیروهای بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) که علیه داعش می‌جنگند، به چندین سال زندان و لغو تابعیت بحرین محکوم کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: