تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ - ۰۱:۲۸ کد مطلب 103022

تاکید العبادی بر لزوم حفظ احترام مجلس عراق

نخست وزیر عراق بر لزوم حفظ احترام مجلس این کشور تاکید کرد. به گزارش مشرق،  “حیدر العبادی” نخست وزیر عراق بر لزوم حفظ احترام مجلس این کشور تاکید کرد. وی تاکید کرد دیگر اجازه نخواهد داد به قوه مقننه این کشور بی احترامی شود. دفتر حمام حمودی معاون رئیس مجلس عراق پس از دیدار وی […]

نخست وزیر عراق بر لزوم حفظ احترام مجلس این کشور تاکید کرد.

تاکید العبادی بر لزوم حفظ احترام مجلس عراق
به گزارش مشرق،  “حیدر العبادی” نخست وزیر عراق بر لزوم حفظ احترام مجلس این کشور تاکید کرد.

وی تاکید کرد دیگر اجازه نخواهد داد به قوه مقننه این کشور بی احترامی شود.

دفتر حمام حمودی معاون رئیس مجلس عراق پس از دیدار وی با حیدرالعبادی با انتشار اطلاعیه ای این مطلب را اعلام کرده و افزوده است: حمام حمودی گفته است رؤسای سه قوه در عراق دیدگاه مشترکی درخصوص ضرورت نشست اعضای مجلس عراق در آینده نزدیک برای تکمیل تصمیم گیری درخصوص ساختار کابینه و اصلاحات فراگیر دارند.

حمودی از همه طرف های ذیربط خواست به مسئولیت خود برای حفظ موجودیت حکومت عراق و گفتگوی جدی برای حل بحران فعلی و فراهم کردن فضای مناسب برای فعالیت مجلس عمل کنند.

همچنین پیش از این سران ۳ قوه عراق بعد از نشست درباره تظاهرات چند روز پیش طرفداران جریان صدر در بغداد اعلام کردند: آنچه رخ داد تعدی به دولت است و متجاوزان باید محاکمه شوند.

سران ۳ قوه عراق همچنین ورود تظاهرات کنندگان به داخل ساختمان نخست وزیری و پارلمان عراق و تعرض به برخی از نمایندگان پارلمان را محکوم کردند.

بر اساس این گزارش سران سه قوه و فراکسیون‌های سیاسی عراق بر ادامه کار برای اصلاحات ریشه‌ای تاکید کردند.

عصر روز شنبه طرفداران جریان صدر که به روند اصلاحات و برخی از وزرای کابینه جدید عراق معترض بودند، با ورود به منطقه الخضرا وارد ساختمان پارلمان و نخست وزیری این کشور شدند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: