تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ - ۰۵:۳۰ کد مطلب 103067

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: حاضر به حمایت از ترامپ نیستم

‘پل رایان’ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه گفت که حاضر نیست از ‘دونالد ترامپ’ به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا حمایت و یا او را تایید کند.  به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، رایان در مصاحبه با شبکه خبری ‘سی ان ان’ گفت: در این مقطع، اصلا […]

‘پل رایان’ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه گفت که حاضر نیست از ‘دونالد ترامپ’ به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا حمایت و یا او را تایید کند.

 به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، رایان در مصاحبه با شبکه خبری ‘سی ان ان’ گفت: در این مقطع، اصلا حاضر به این کار نیستم.

با کناره گیری کردن ‘جان کیسیک’ از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ، نامزد نهایی حزب جمهوریخواه برای این حزب انتخابات شد.

پس از کنار رفتن ‘تد کروز’، رقیب اصلی ترامپ از دور رقابت ها که در پی شکست وی در انتخابات مقدماتی روز سه شنبه اتفاق افتاد، کیسیک که هیچ شانسی برای پیروزی نداشت زیر فشار تصمیم گرفت از رقابت ها کنار برود تا ترامپ یکه تاز رقابت جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ باشد.

پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا قرار است ‎۱۸ آبان ۱۳۹۵ خورشیدی ( ۸ نوامبر ۲۰۱۶ میلادی) برگزار شود. درحال حاضر باراک اوباما از حزب دموکرات رئیس جمهور این کشور در دو دوره متوالی است که طبق قانون اساسی نمی تواند برای سومین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری باشد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معمولا بین کاندیداهای دو حزب جمهوری خواه و دموکرات برگزار می شود.

هیلاری کلینتون از حزب دموکرات پیشتاز این حزب برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می باشد.

پیش بینی ها حاکی از رقابت نهایی بین دونالد ترامپ از حزب جمهوریخواه و هیلاری کلینتون از حزب دموکرات برای راهیابی به کاخ سفید به عنوان رییس جمهوری آینده آمریکاست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: