تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ - ۰۸:۵۴ کد مطلب 103129

کامرون از اظهاراتش در مورد ترامپ، پشیمان نیست

نخست وزیر انگلیس حاضر به عذرخواهی از نامزد پیشرو جمهوریخواه انتخابات آمریکا به دلیل احمق خواندش نشد. به گزارش مشرق، دیوید کامرون در جریان نشست خبری مشترک با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در داونینگ استریت، گفت: با توجه به طبیعت سخت انتخابات در ریاست جمهوری آمریکا، هر کس که بتواند چنین پیروزی قابل توجهی […]

نخست وزیر انگلیس حاضر به عذرخواهی از نامزد پیشرو جمهوریخواه انتخابات آمریکا به دلیل احمق خواندش نشد.

به گزارش مشرق، دیوید کامرون در جریان نشست خبری مشترک با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در داونینگ استریت، گفت: با توجه به طبیعت سخت انتخابات در ریاست جمهوری آمریکا، هر کس که بتواند چنین پیروزی قابل توجهی را کسب کند قابل احترام است.

کامرون در پاسخ به این سئوال، اگر در سال آینده هنگام برگزاری اجلاس گروه هفت در ایتالیا، دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان نماینده و رئیس جمهور این کشور حضور داشته باشد. آیا بابتِ تفرقه اندازی و احمق توصیف کردن ترامپ،  عذرخواهی به او بدهکار نیستید؟، گفت: در مورد انتخابات آمریکا، این رأی دهندگان آمریکای هستند که باید تصمیم بگیرند چه کسی را به عنوان رئیس جمهور آینده خود انتخاب می کنند.

وی افزود: باید بگویم نظر به ماهیت دشوار انتخابات مقدماتی، هر کسی که این رقابت فوق العاده را ( با موفقیت) پشت سر بگذارد و هدایت حزبش را در انتخابات سراسری بر عهده بگیرد، قطعاً شایسته احترام ما است.

نخست وزیر انگلیس در همین حال گفت: دیدگاهم درباره آنچه درباره مسلمانان گفتم، تغییر نکرده است و آن را تغییر نخواهم داد. آشکارا می گویم سیاستِ پیشنهاد شده، اشتباه بوده، هست و خواهد بود.

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در سال گذشته در اظهاراتی گستاخانه و جنجال برانگیز خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به خاک آمریکا شده بود که با واکنش بسیاری مواجه شد.

دونالد ترامپ عنوان کرده بود: تا زمانی که نتوانیم در خصوص این مشکل و تهدیدی های خطرناک ناشی از آن تصمیم بگیریم، کشور نباید اجازه دهد که قربانی حملات افرادی بشود که به جهاد معتقدند و برای جان انسان ها ارزشی قائل نیستند.

وی همچنین از کلان شهرهای لندن و پاریس به عنوان شهرهایی که اسلام گراها ترس را در برخی از محلات آنها حاکم کرده اند، سخن گفته است.

سخنان وی در مورد اینکه در مناطقی از این دو شهر حتی پلیس هم به این محلات از ترس مسلمانان تندرو وارد نمی شود، اعتراض مقامات شهری لندن و پاریس را به دنبال داشته است.
دونالد ترامپ پیش ازاین نیز خواستار ثبت اطلاعات مسلمانی که به آمریکا سفر می کنند و همچنین نظارت دولت بر مساجد در این کشور شده بود.

به دنبال این اظهارات دیوید کامرون در سخنانی در پارلمان انگلیس گفته بود: این سخنان (ترامپ) تفرقه انگیز، احمقانه و نادرست است و اگر او به کشور ما بیاید همگی علیه وی متحد هستیم.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: