تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ - ۱۴:۳۱ کد مطلب 103178

تشریح دلایل حذف درخواست انتقال دانشجویان

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه دانشجویان برای درخواست میهمانی دانشگاه‌ها تا پایان اردیبهشت مهلت دارند، گفت: امسال انتقال دانشجویان را نداریم و انتقال فقط در کمیسیون موارد خاص امکان‌پذیر است. به گزارش مشرق، ابوالحسن ریاضی معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، با بیان اینکه دانشجویان متقاضی برای درخواست میهمانی […]

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه دانشجویان برای درخواست میهمانی دانشگاه‌ها تا پایان اردیبهشت مهلت دارند، گفت: امسال انتقال دانشجویان را نداریم و انتقال فقط در کمیسیون موارد خاص امکان‌پذیر است.

به گزارش مشرق، ابوالحسن ریاضی معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، با بیان اینکه دانشجویان متقاضی برای درخواست میهمانی دانشگاه‌ها تا پایان اردیبهشت مهلت دارند، گفت: باید تا پایان اردیبهشت منتظر بمانیم تا ببینیم چه تعداد درخواست برای میهمانی ارائه می‌شود زیرا امسال نقل و انتقالات نداریم.

وی افزود: در دفترچه کنکور ذکر می‌شود که دانشجویان در انتخاب رشته و محل تحصیل خود دقت کافی داشته باشند زیرا انتقال به لحاظ قوانین و مقررات تعریف نشده است و تنها در مواردی انتقال صورت می‌گیرد که کمیسیون موارد خاص آن را بر اساس آئین‌نامه و به همراه مستندات بررسی کرده و تشخیص خاص بودن می‌دهد.

ریاضی گفت: کمیسیون موارد خاص ماهانه یک بار تشکیل جلسه داده و موارد ضروری خارج از اراده دانشجویان را بررسی می‌کند. ولی اینکه هر ترم یک بار دانشجو انتخاب رشته کند و پس از آن بلافاصله درخواست انتقال از جایی به جای دیگر بدهد نقض غرض است.

به گفته ریاضی دانشگاه‌ها ظرفیت خود را بر اساس تعداد استاد، فضای فیزیکی و شرایط خوابگاه و دیگر شرایط در دفترچه کنکور اعلام می‌کنند، وقتی تقاضای زیادی برای میهمانی یا انتقال اعلام می‌شود دیگر آن دانشگاه توانایی پذیرش این افراد را ندارد زیرا ظرفیتش تعریف نشده است. ولی کمیسیون موارد خاص موارد ضروری را بررسی می‌کند و در صورت صلاحدید پس از بررسی مستندات شرایط انتقال برای موارد خاص فراهم می‌شود ولی اینکه در ابتدای ترم ۳۰ هزار نفر درخواست انتقال بدهند درست نیست زیرا دانشجویان چند ماه قبل انتخاب رشته کرده‌اند و اگر نمره کافی را کسب کرده بودند می‌توانستند در آن محل پذیرفته شوند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: