تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ - ۲۰:۲۹ کد مطلب 103250

سوریان گام نخست را محکم برداشت

حمید سوریان نخستین دیدارش در مرحله دوم رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک را با اقتدار پشت سر گذاشت. به گزارش پایگاه ۵۹۸، مرحله دوم رقابت‌های جهانی کشتی گزینشی المپیک، از صبح امروز (جمعه) در تمام اوزان کشتی فرنگی در شهر استانبول ترکیه آغاز شده است که حمید سوریان تنها نماینده کشورمان در این رقابت‌ها در […]

حمید سوریان نخستین دیدارش در مرحله دوم رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک را با اقتدار پشت سر گذاشت.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مرحله دوم رقابت‌های جهانی کشتی گزینشی المپیک، از صبح امروز (جمعه) در تمام اوزان کشتی فرنگی در شهر استانبول ترکیه آغاز شده است که حمید سوریان تنها نماینده کشورمان در این رقابت‌ها در نخستین دیدارش مقابل حریف کروات به برتری دست یافت.

در وزن ۵۹ کیلوگرم که ۲۴ کشتی‌گیر حضور دارند، حمید سوریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم در یک دقیقه و ۴ ثانیه با نتیجه ۹ بر صفر  مقابل ایوان لیزاتوویچ از کرواسی به پیروزی رسید. وی در دور سوم با اریک ویسز از آلمان مبارزه می‌کند.

سوریان در صورت گذر از این مرحله نیز در دیدار نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی‌گیران رژیم صهیونیستی و دیمیترو تسیمبالیوک اوکراینی خواهد رفت. کشتی‌گیران مطرح کشورهای گرجستان، ترکیه، ارمنستان، بلغارستان، مجارستان و آمریکا در طرف دیگر جدول قرار دارند و تا دیدار فینال، مقابل سوریان قرار نخواهند گرفت.

فینالیست‌های این رقابت‌ها جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را کسب می‌کنند.

* از حوادث مهم مسابقات این وزن می‌توان به شکست ۴ بر ۴ رومن آمویان، کشتی‌گیر کهنه‌کار ارمنستانی و دارنده مدال برنز المپیک پکن و مدال‌های نقره و برنز جهان، در همان دیدار نخست مقابل بالیچی از ترکیه اشاره کرد که با این باخت او شانس حضور در المپیک برزیل را از دست داد.

* از دیگر نتایج جالب این وزن می‌توان به شکست ۵ بر ۲ ایوو آنگلوف، قهرمان سال ۲۰۱۳ جهان از بلغارستان مقابل  هاروتونیان از سوئد اشاره کرد. آنگلوف در مسابقات گزینشی مغولستان مقابل سوریان به برتری ۹ بر ۴ رسیده بود.

* پیتر مودوس، دارنده مدال برنز المپیک لندن و برنز ۲۰۱۳ جهان از مجارستان نیز با شکست ۸ بر صفر مقابل جسی تیلکه، دارنده مدال برنز جوانان جهان از آمریکا از رسیدن به المپیک ریو باز ماند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: