تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ - ۲۱:۱۲ کد مطلب 103280

تراز تجاری ایران با آمریکا مثبت شد

تراز تجاری ایران با آمریکا در سومین ماه سال جاری میلادی مثبت شد و ایران در این ماه ۱۱.۲ میلیون دلار کالا به آمریکا صادر و ۶.۷ میلیون دلار کالا از این کشور وارد کرده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد صادرات این کشور […]

تراز تجاری ایران با آمریکا در سومین ماه سال جاری میلادی مثبت شد و ایران در این ماه ۱۱.۲ میلیون دلار کالا به آمریکا صادر و ۶.۷ میلیون دلار کالا از این کشور وارد کرده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد صادرات این کشور به ایران در سومین ماه سال جاری میلادی افت قابل توجه ۸۴ درصدی داشته است.

آمریکا در مارس سال میلادی گذشته ۴۴٫۲ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود اما این رقم در مدت مشابه امسال به ۶٫۷ میلیون دلار کاهش یافته است.

از ابتدای سال جاری میلادی صادرات آمریکا به ایران روندی نزولی را طی کرده است و از ۳۳٫۹ میلیون دلار در ژانویه ۲۰۱۶ به ۱۰٫۲ میلیون دلار در فوریه و ۶٫۷ میلیون دلار در مارس ۲۰۱۶ رسیده است.

با وجود افت صادرات آمریکا به ایران واردات این کشور از ایران افزایش داشته و به ۱۱٫۲ میلیون دلار در ماه مارس امسال رسیده است. واردات آمریکا از ایران در مدت مشابه سال قبل صفر بوده است.

در ماه ژانویه امسال نیز واردات آمریکا از ایران صفر گزارش شده اما در ماه فوریه ۲٫۱ میلیون دلار کالا از ایران به آمریکا صادر شده است.

دولت آمریکا بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک که از نیمه ژانویه ۲۰۱۶ به اجرا گذاشته شده واردات برخی کالاها از جمله فرش، زعفران، پسته و خاویار از ایران را آزاد کرده است.

طی سالهای گذشته و در پی تحریم‌های این کشور صادرات ایران به آمریکا به مرز صفر رسیده بود.

بر اساس این گزارش مبادلات تجاری دو کشور در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۶۴٫۱ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مبادلات ۷۴٫۲ میلیون دلاری سه ماهه سال قبل افت ۱۳ درصدی داشته است.

صادرات آمریکا به ایران در سه ماهه نخست امسال با افت ۳۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۵۰٫۸ میلیون دلار رسیده است. اما واردات از ایران که در سه ماهه نخست ۲۰۱۵ صفر بوده است در مدت مشابه سال جاری به ۱۳٫۳ میلیون دلار رسیده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: