تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۰۴:۱۰ کد مطلب 103334

«دیک چنی» از «ترامپ» حمایت کرد

معاون رئیس‌جمهور اسبق آمریکا از نامزدی دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز حزب جمهوی‌خواه در رأی‌گیری‌های درون‌حزبی انتخابات این کشور اعلام حمایت کرد. به گزارش مشرق، «دیک چنی»، معاون اسبق رئیس‌جمهور آمریکا در دوران زمامداری جورج دبلیو بوش، از نامزدی «دونالد ترامپ» به عنوان نماینده حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حمایت خواهد کرد.  پیش از این، […]

معاون رئیس‌جمهور اسبق آمریکا از نامزدی دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز حزب جمهوی‌خواه در رأی‌گیری‌های درون‌حزبی انتخابات این کشور اعلام حمایت کرد.

به گزارش مشرق، «دیک چنی»، معاون اسبق رئیس‌جمهور آمریکا در دوران زمامداری جورج دبلیو بوش، از نامزدی «دونالد ترامپ» به عنوان نماینده حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حمایت خواهد کرد. 

پیش از این، «جورج بوش» پدر و پسر هر دو اعلام کرده بودند در نشست «مجمع ملی حزب جمهوری‌خواه» شرکت نخواهند کرد. ۲۴۷۲ «وکیل انتخاباتی» (دلگیت) در این نشست که قرار است از ۱۸ تا ۲۱ جولای برگزار شود، نامزد حزب را برای رقابت با نماینده حزب دموکرات معرفی خواهند کرد. «ترامپ» در صورت کسب رأی مثبت ۱۲۳۷نفر از این وکلا، نامزد حزب جمهوری‌خواه خواهد بود.

حمایت «چنی» از «ترامپ» در حالی اتفاق افتاده که شمار زیادی از اعضای بلندپایه حزب جمهوری‌خواه از جمله «پال رایان»، رئیس مجلس نمایندگان گفته‌اند هنوز آمادگی حمایت از این میلیاردر جنجالی را ندارند.

آخرین پیروزی ترامپ در رأی‌گیری‌های مرحله درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت «ایندیانا» اتفاق افتاد و وی توانست تمامی ۵۷ «وکیل انتخاباتی» در این ایالت را از آن خود کند. «تد کروز» و «جان کاسیک»، دو نامزد رقیب ترامپ بعد از این رأی‌گیری از رقابت برای ورود به کاخ سفید انصراف دادند تا وی عملاً تنها نامزد این حزب برای رقابت با نماینده حزب دموکرات در مرحله اصلی رأی‌گیری‌ها باشد. 

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: