تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۰۷:۲۹ کد مطلب 103390

بازداشت چهار کودک فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی درجریان قلع و قمع راهپیمایی های مسالمت آمیزهفتگی فلسطینیان درمخالفت باساخت دیوار حائل ، دهها تن از آنان را هدف اصابت گاز اشک آور قرار داد ،دهها هکتار اززمینهای کشاورزی آنان را در مناطق مختلف کرانه غربی به آتش کشید وهشت تن از جمله چهار کودک را بازداشت کرد. به گزارش مشرق و […]

رژیم صهیونیستی درجریان قلع و قمع راهپیمایی های مسالمت آمیزهفتگی فلسطینیان درمخالفت باساخت دیوار حائل ، دهها تن از آنان را هدف اصابت گاز اشک آور قرار داد ،دهها هکتار اززمینهای کشاورزی آنان را در مناطق مختلف کرانه غربی به آتش کشید وهشت تن از جمله چهار کودک را بازداشت کرد.

به گزارش مشرق و به نقل از الشرق الاوسط، روز جمعه در جریان مقابله با راهپیمایان در روستای بلعین در غرب رام الله دهها تن در اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند و دهها هکتار از زمین های زیر کشت حبوبات و درختان زیتون توسط ماموران رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شدند.

در روستای کفر قدوم در قلقیلیه نیزدرجریان مقابله صهیونیستها با تظاهرات مسالمت آمیزمردم، یک غیرنظامی فلسطینی و دو روزنامه نگار زخمی شدند، تظاهرکنندگان ضمن مخالفت با ساخت دیوار حائل خواهان باز شدن مسیر اصلی روستا بودند که از ۱۳ سال پیش تاکنون مسدود شده است.

درجریان درگیری ها در جنین نیز یک جوان ساکن روستای الطیبه و یک جوان دیگر از اردوگاه شعفاط توسط صهیونیستها دستگیر شدند.

نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی همچنین در بیت المقدس یک جوان را از داخل محوطه مسجد الاقصی و یک نوجوان را از منطقه قدیمی شهر بازداشت کردند.

آنان همچنین همسر یک اسیر فلسطینی را در منطقه سلواندر جنوب مسجد الاقصی را بازداشت کرده و ۱۱ فلسطینی دیگر را نیز هدف اصابت گلوله پلاستیکی و دهها تن را هدف گاز اشک آور قرار داده و تعدادی دیگر را بازداشت کردند که به گفته شاهدان عینی دو تن از افراد زخمی شده از امدادگران جمعیت هلال احمر فلسطین بودند.

مناطق مرزی نوار غزه از روز گذشته در پی تبادل آتش میان نیروهای مقاومت فلسطین و نظامیان صهیونیست، ناآرام شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی از حالت آماده باش نظامی نیروهایش در مرزهای نوار غزه خبر داده است.

از سوی دیگر گردان های «عزالدین قسام» شاخه نظامی جنبش حماس نیز هشدار داد که هرگز اجازه نفوذ و تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه را نخواهد داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: