تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۰۸:۰۶ کد مطلب 103397

ترکی الفیصل: اگر ایران برجام را نقض کند، عربستان بمب هسته‌ای به دست می‌آورد

عضو ارشد خاندان حاکم عربستان سعودی گفت در صورتی که ایران توافق هسته‌ای را نقض کند، عربستان سعودی سلاح اتمی به دست خواهد آورد. به گزارش مشرق، «ترکی الفیصل»،  شاهزاده سعودی و رئیس اسبق دستگاه اطلاعاتی عربستان و «یاکوف عادمیرور» معاون امنیتی سابق «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل پنجشنبه شب در نشستی در واشنگتن […]

عضو ارشد خاندان حاکم عربستان سعودی گفت در صورتی که ایران توافق هسته‌ای را نقض کند، عربستان سعودی سلاح اتمی به دست خواهد آورد.

به گزارش مشرق، «ترکی الفیصل»،  شاهزاده سعودی و رئیس اسبق دستگاه اطلاعاتی عربستان و «یاکوف عادمیرور» معاون امنیتی سابق «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل پنجشنبه شب در نشستی در واشنگتن دیدگاه‌های مشترکشان علیه ایران را ابراز کرده‌اند. 

به گزارش سی‌ان‌ان، «ترکی الفیصل» مدعی شده حضور این دو نفر در یک نشست به معنی این نیست که روابط ریاض و تل‌آویو به حالت عادی درآمده است. 

علی‌رغم این، شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشته بر خلاف این واقعیت که عربستان سعودی هرگز وجود اسرائیل را به رسمیت نشناخته، ریاض و تل‌آویو در سال‌های گذشته بدون و سر و صدا با یکدیگر درباره تهدیدهای مشترک از جمله ایران تبادل اطلاعات کرده‌اند.

به نوشته سی‌ان‌ان، «بارزترین نشانه پیوند بین اسرائیل و عربستان، رابطه امنیتی طولانی و وابستگی آنها به آمریکا است.

در نشست پنجشنبه شب، هر دو مقام اسبق، مدعی شدند که نقض برجام برای ایران تبعات در پی خواهد داشت.

ترکی الفیصل گفت: «در صورت حرکت ایران به سمت بمب، تمامی گزینه‌ها از جمله دست‌یابی به سلاح‌های هسته‌ای، جهت مقابله با هر گونه رخداد از طرف ایران، روی میز خواهد بود.

عادمیرور هم با بیان ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران گفت که ایران در سال‌های پایانی برجام، به سمت ساخت سلاح حرکت خواهد کرد.

ترکی الفیصل تصریح کرد روابط کشورهای عربی با اسرائیل، در صورت حل اختلافات بر سر فلسطین ، بهبود خواهد یافت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: