تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۰۷:۵۷ کد مطلب 103399

همراه با مسافران ریو (۵) ؛ مجتبی عابدینی

مجتبی عابدینی، شمشیرباز کهنه کار و با تجربه اسلحه سابر ایران موفق شد از طریق سیستم رنکینگ فدراسیون جهانی شمشیربازی جواز حضور در المپیک ریو را کسب کند. گروه ورزشی مشرق – تا کنون ۴۳ نماینده از ایران در رشته های مختلف موفق به رزرو بلیط ریو شده اند که مجتبی عابدینی (۳۲ساله) شمشیرباز اسلحه […]

مجتبی عابدینی، شمشیرباز کهنه کار و با تجربه اسلحه سابر ایران موفق شد از طریق سیستم رنکینگ فدراسیون جهانی شمشیربازی جواز حضور در المپیک ریو را کسب کند.

گروه ورزشی مشرق – تا کنون ۴۳ نماینده از ایران در رشته های مختلف موفق به رزرو بلیط ریو شده اند که مجتبی عابدینی (۳۲ساله) شمشیرباز اسلحه سابر کشورمان یکی از آنهاست.
همراه با مسافران ریو (5) ؛ مجتبی عابدینی

در سیستم رنکینگ فدراسیون جهانی شمشیر بازی، ورزشکاری که در بین ۱۴ شمشیرباز برتر جهان قرار بگیرد می تواند از طریق رنکینگ جهانی سهمیه المپیک را بگیرد. از هر کشور تنها دو نفر سهمیه می‌گیرند و در صورت تکراری بودن کشورها سهمیه به نفر بعد منتقل می‌شود که تیم ایران موفق شد یک سهمیه از طریق رنکینگ (مجتبی عابدینی) کسب کند.

همراه با مسافران ریو (5) ؛ مجتبی عابدینی

مجتبی عابدینی که سابقه حضور در المپیک لندن را هم در کارنامه دارد، موفق شد با قرار گرفتن در جمع چهارده شمشیرباز برتر دنیا و کسب جایگاه دوازدهم در رنکینگ فدراسیون جهانی راهی ریو شود. وی در طول مسیر کسب سهمیه المپیک موفق شد با کسب نشان ارزشمند نقره در مسابقات جایزه بزرگ کره جنوبی، نخستین مدال شمشیربازی ایران را در این سطح از مسابقات بدست آورد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: